מרץ 07 2014

השבוע שהיה כך היה: חוזרים הביתה בשלום 2-6.3.14

נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

ההשתלטות על הספינה KLOS-C היתה באמת הצלחה גדולה, מדובר במבצע צבאי מסובך ביותר עם סיכונים גדולים. הכבוד הגדול הוא של קהילת המודיעין שמצליחה לפשפש בקרביים של המודיעין האיראני ולשלוף משם מידע מבצעי. אחר כך בא המבצע הצבאי שגם הוא מורכב מפרטים רבים המתחברים בסוף לתמונה מלאה ולבסוף הפרק התקשורתי. בעניין הזה עסקתי בעבר ואני מקדיש לו גם היום מחשבה ועשייה מרובה.

בניגוד לכישלונות שליוו את "קרין איי" ואת "המרמרה", הפעם היה הפרק התקשורתי מקצועי, מעודכן וגזור על פי הצרכים המידיים של התקשורת. לא כל המרכיבים פעלו לצערי, במשרד החוץ התחדשו העיצומים והמערכת המדינית תפקדה רק באופן חלקי ובנוסף, עדיין חסר אותו מערך – על שאני מטיף לו. אבל בכל מה שנוגע לצה"ל, המידע זרם והגיע למקומות הנכונים. במלחמה על התודעה, בה אנו נתונים, נרשם פה הישג גדול. דיברתי על כך בתכנית של מוטי וקירשנבאום בערוץ 10.

ראש הממשלה תכנן, כנראה, להגיש את המבצע הצבאי ל-14,000 אוהדיו באיפא"ק, שדולת ישראל בקונגרס האמריקאי. זה לא עבד בדיוק ואני שמח על כך. קהל היעד של ראש ממשלת ישראל הוא קודם כל שמונה מיליון הישראלים שחיים פה. לנתניהו היתה הופעה טובה, כמו תמיד, אבל היא לא חידשה דבר. המאבק הבין – גושי החדש מחייב את ארצות הברית להתמקד בחצי האי קרים באוקרינה ומרחיק אותה מן המשא ומתן הישראלי – פלשתיני. חבל מאד. אנו זקוקים לה, והיא כנראה גם היחידה, שיכולה להביא, אם בכלל, להסדר. כרגע הדברים נראים רע מכל נקודת ראות שהיא. על כך דיברתי בתכנית הבוקר של אורלי וגיא ובקול ישראל(דקה 01:17:10)

תחילת השבוע בכנסת נדרשנו לתפקודו של ארגון גדול אחר, משטרת ישראל. המפכ"ל, שהופיע בוועדת הפנים, ניסה לשכנע אותנו ודרכנו את הציבור כי מצב ביטחון הפנים משתפר והולך. ייתכן שהוא צודק, אבל התחושה הציבורית היא הרי בדיוק הפוכה. אנחנו יודעים שיש לנו רק משטרה אחת ואי אפשר להחליף אותה, אבל נדרש מהפך במערכת היחסים בין הציבור לבין המשטרה. אני מתרשם שיש שם קצר גדול. המשטרה זקוקה לאמצעים טכנולוגיים חדשים, הפרקליטות חייבת לצייד אותה בכלים חדשים ורלוונטיים ובתי המשפט חייבים לפעול בנחישות. התוצאה תהיה אמון מחודש של הציבור בכחולי המדים. הארץכלכליסט.

הכנסת ציינה השבוע את יום העובדים הסוציאליים ומיד צריך להגיד- והעובדות הסוציאליות, 80% ממלאי התפקיד הנפלא וכפוי הטובה הזה הן נשים. זה הסתדר גם עם יום האישה הבינלאומי שנחגג אף הוא בימים אלה. בהובלתו של ח"כ והעובד הסוציאלי שמעון סולומון התקיימו שורה של פעילויות בוועדות הכנסת ובמליאתה ושיתוף פעולה עם שר הרווחה, שמבין בהדרגה כי צבא העובדים הסוציאליים הוא הנכס החשוב ביותר שברשותו. אלה הם האנשים שהחברה הישראלית מייעדת כדי לטפל במצוקותיה, אך היא שולחת אותם בידיים ריקות ובמפקירה אותם לעיתים תכופות להסתה איומה. אני ממליץ להציץ באתרי אינטרנט ולראות במה מדובר. לי עצמי זהו יום חג משום שרעייתי רבקה עסקה בעבודה סוציאלית ובעקבותיה הלכו בנותינו נועה ודנה. לצפייה בנאומי במליאה לחצי על התמונה.

השדולה לחיזוק העולם היהודי שאני עומד בראשה יחד עם חבר הכנסת צחי הנגבי, ביקרה בסוף השבוע בפרויקטים שונים של הסוכנות היהודית. בניגוד לדימוי היבש והאפרורי של הסוכנות, פגשנו עשרות צעירים וצעירות שבאו לישראל, חלקם בתכניות שונות וחלקם כעולים חדשים. זה היה מרענן ומשובב נפש. באותה הזדמנות אגב, שמתי לב שבכל אתר שבו ביקרנו ניתן היה לגלוש באינטרנט באופן חופשי, כפי שראוי ונכון.

הצעת חוק שלי לאפשר גלישה חופשית בכל מתקן ציבורי או כזה שנתמך ציבורית נפלה השבוע, כצפוי. לא בגלל חוסר תקציבים, כי הרי העלויות נמוכות, אלא בגלל רוע הלב וצרות העין של ועדת השרים לענייני חקיקה, שחבריה שוב שאלו את עצמם למה הרעיון היעיל והחיוני הזה לא עלה בדעתנו. ואני שואל – מתי תבין סוף סוף הממשלה שהיא משרתת את הציבור ולא ההפך??       אלה הדברים שאמרתי במליאת הכנסת

בכל זאת, חברים וחברות, לא נאבד תקווה ונמשיך הלאה.

שבת שלום מירושלים,

נחמן

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות