אוק 25 2013

השבוע שהיה כך היה: תופי הטם-טם הולמים 20-24.10.13

נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

הבחירות לרשויות המקומיות מאחורינו, ובכך התפנה עוד מחסום שהאט את שובה של הכנסת לפעילות בהקיף מלא. הבחירות הללו היו פוליטיות וא-פוליטיות בעת ובעונה אחת. נכון שרשימות ומועמדים רבים מתנתקים מזיקה פוליטית ומתייצבים תחת שמות וישויות חדשים לגמרי, זה יפה ומעודד לראות צמיחה טבעית של כוחות מקומיים המבקשים ליטול אחריות על חיי הקהילה. עם זאת, במקומות רבים רצים פוליטיקאים ורצות מפלגות ואני סבור כי אין להסתיר אותם מאחורי מסיכות. אמנם מאבק זה איננו על עתידה של ארץ ישראל או על פערים חברתיים, אך עדין, גם בזירה המקומית, יש מקום לאידאולוגיה.

אני שמח לציין כי רבים ממועמדי מפלגת העבודה נבחרו מחדש וכך גם למועצות המקומיות. הדבר מוכיח חיות, דינאמיקה נכונה, יציבות והתקדמות במעמדה של המפלגה. על כך צריך לברך. נאחל הרבה הצלחה לכל הנבחרים, שכן האתגר במנהיגות מקומית הוא עצום.

עכשיו הדרך פנויה לפריימריז שלנו.

על סדר היום של הכנסת העליתי השבוע את שביתת המכללות הטכנולוגיות. אנחנו נואמים הרבה על הצורך בבניית עתודה טכנולוגית, אבל עושים מעט. ההשקעה בדור הבא של ההנדסאים נופלת בגדול מן ההשקעה באקדמיה, למרות שהמשק הישראלי משווע לעובדים מיומנים ומשכילים. המכללות נסגרו וראשיהן התייצבו מול הכנסת ושבתו רעב. שר הכלכלה הסכים עם טיעוניי המרכזיים אבל הוא דורש דרישות חדשות מן המכללות בטרם יענה לפניותיהן. בכלל נשאלת שאלה, מה למשרד הכלכלה ולחינוך? בראש ובראשונה יש להוציא את המכללות מאחריות משרד הכלכלה ולהעבירן למשרד החינוך, שם מקומן. אני מקווה כי אנשים צעירים לא יירתעו וימשיכו במסלול זה, המניע את גלגלי המשק.

נשיאות הכנסת אישרה את הצעתי לדיון דחוף בוועדת הכלכלה על המשבר בדואר ישראל. כבר שנים שהצבי של דואר ישראל הוא צב אמיתי. גם איטי, גם עצלן. אצלנו, במבשרת ציון, הטראומה היא לקבל דואר רשום. במקום שהוא יבוא אליך, אתה בא אליו, עומד בתור שעה ומקבל תזכורת על חתונה של חבר, שכבר נערכה. הצעתי לחייב את הדואר למשל, לציין את שם השולח בהודעות על מכתבים רשומים, נדחתה בבוז. מי משרת את מי פה? הם אותנו או אנחנו אותם? אני ממתין לדיון בוועדה.

ברקע נשמעים קולות קרב. תופי הטם-טם הולמים. שני חברי כנסת בקואליציה, יריב לוין ואיילת שקד, כבר הגישו ערימת הצעות כדי להצר את צעדיהם של שופטי העליון. יוזמות כאלה צריך להשמיד כשהן קטנות, בכנסת הקודמת לא הצלחנו והנה הן חוזרות. ראש הממשלה, כדרכו, אינו מסוגל לבלום את הרעיונות ההרסניים של חברי מפלגתו או של הקואליציה שלו וכך הן לאט לאט מכות שורשים ונאחזות. בסוף ייעלמו הכוחות הבולמים והסכר ייפרץ. ההודעה שפרסמתי בנדון

הייתה גם חדשה טובה השבוע, מינויה של ד"ר קרנית פלוג לנגידת בנק ישראל. ראש הממשלה הפך את דעתו ועמדתו, וממתנגד היה לתומך. הוא לא הסביר את עמדתו בפומבי בשום שלב שהוא. נגיד או נגידת בנק ישראל אינם ראש המוסד וראוי כי הציבור יבין מה הם השיקולים המכריעים. לראש הממשלה נטייה לחפש כוכבים, אם אפשר זרים ובמבטא אנגלוסקסי לתפקידים בכירים. אין לי דבר נגד אנשים אלו חלילה, אבל זה אינו יכול להיות קריטריון. אני מאמין שקרנית פלוג תעשה את עבודתה כהלכה והיא תצמח בהדרגה, כפי שקורה במקרים רבים לבעלי תפקידים תוך כדי שירותם. אני בטוח בכך.

שבת שלום לכולם,

נחמן

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות