פבר 14 2013

ברכתי במליאת הכנסת לחברת הכנסת החדשה עליזה לביא

אדוני היושב-ראש, חברי חברי הכנסת, האתגר לבוא בעקבות חברת הכנסת ד"ר עליזה לביא הוא בהחלט גדול, ואני שמח, עם זאת, על הזכות שניתנה לי, לברך אותה על נאומה הראשון.

אני מוכרח לציין, חבר הכנסת לפיד, שאני יושב ומאזין לחבריך, לחברינו החדשים, וזאת קבוצה יוצאת מן הכלל – את זה אני אומר כברכה גנרלית, אבל אין ספק שעליזה מוסיפה, מכל היבט שהוא, לקבוצה של יש עתיד, ולכנסת בכלל.

חיפשתי משהו מהמקורות, כמובן, זה הכי מתבקש והכי טריוויאלי, והלכתי למשלי ומצאתי שם את אותו פסוק שאומר על: חכמות נשים בנתה ביתה, חצבה עמודיה שבעה, ומייד אחר כך התחלתי לקרוא פרשנויות וידעתי שאני אסתבך, אז החלטתי לא להמשיך, אבל אין ספק שהרבה דברים חכמים והרבה חוכמות, עליזה, את מביאה לכנסת הזאת, מאותם מעגלים שמהם את באה, אבל את חוצה אותם בקלות וברכות אל מקומות חדשים, אל קבוצות חדשות, אל עולמות חדשים, ולא נשארת בשום פנים ואופן באותה נקודת מוצא שבה היית.

ואם באמת אני מסתכל ושואל את עצמי מי הייתי רוצה שישמש כגשר כל כך חשוב בעולמנו, אז זה בוודאי אַת, והחברים שלך, שרואים – וגם, דיבר על זה יאיר, בנאום הראשון שלו – רואים בשילוב ובאינטגרציה את לב העניין, ולא בפירוד ובהפרדה.

ראיתי שהם קוראים לך: "חברת כנסת סרוגה". אני למדתי על ה"סרוגים", לא ידעתי שיש גם "סרוגות", אז אני שמח שיש "חברת כנסת סרוגה" שהיא גם סופרת, גם אשת תקשורת, גם פעילת ציבור וגם עשתה דוקטורט באוניברסיטה שכמוך יש לי אליה הרבה אהבה, אוניברסיטת בר-אילן.

הספר שלך, הראשון, הספר שבו פרצת, ואחר כך המשכת וכתבת ספרים אחרים, הוא באמת גם הצליח מאוד, יש בו, עוד פעם, אותה שרשרת, אותה המשכיות מדור לדור, שכולנו מרגישים כשאנחנו באים לבניין הזה ועומדים במקום הזה – העברת הידע, הניסיון, החוכמה, מנשים אחת לרעותה, מאימא לבת, מסבתא לנכדה – זו בעצם השרשרת היהודית שכולנו שייכים לה וחיים בה.

אני בטוח שנמצא בך בכנסת שותפה להרבה מאבקים שהיו ושיהיו פה. המאבק על הגיור בעיני הוא מאבק חשוב ביותר. יותר מ-300,000 לא-יהודים חיים אתנו, והלוא הם מתפקדים כישראלים, כאנשים בתוך החברה, ויחד עם זאת הם מודרים ממנה, ושמחתי לראות שהיית בקו הראשון ושתמשיכי להיות. החיבור בין חילונים לדתיים הוא בוודאי קשר חשוב, החיבור בין נשים לגברים, וכן הלאה, הרבה הרבה תרומות אני חושב שאנחנו נקבל ממך, ועל כן אני רק יכול עוד פעם להודות לך.

אני שמח מאוד שהצטרפת, גם ליש עתיד, גם לכנסת, ואני בטוח שכולנו נתברך בכישרונותייך פה. כל טוב.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “ברכתי במליאת הכנסת לחברת הכנסת החדשה עליזה לביא”

 1. דוד בן דבבתאריך 14 פבר 2013 בשעה 22:03

  מברך אותך על גישתך המקרבת, המשלבת ומעודדת שיח בין חברים מסיעות שונות בכנסת.
  אין אפשרות לשנות ולקדם פעילות חברתית ואחרת מבלי לשתף כוחות שונים מסיעות רבות בכנסת.
  השיח התרבותי חסר לנו כל כך. אני שמח שאתה, כפי שאנחנו מכירים בך, לא נופל בפח הפרסומת הזולה של כמה מהחברים בכנסת.
  בברכה
  דודו

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות