ארכיון לחודש ספטמבר, 2013

ספט 03 2013

ברכה לראש השנה תשע"ד

ראש השנה תשע"ד

חברות וחברים יקרים,

החצבים פורחים, וודאי שמתם לב, והסתיו מגיע. צינה ראשונה באוויר וטיפות אחדות של גשם.

השבועות האחרונים, ימי חודש הסליחות, מסמלים עבור רבים מאתנו זמן להתכנסות אישית ומשפחתית, לחשבון נפש ולבדק בית. בימים אלה אנו מסכמים את השנה החולפת ומהרהרים באיזו דרך נלך בשנה החדשה וכיצד להגיע להישגים חדשים.

הימים הבאים, ראשיתו של חודש תשרי, הם ימים של התחדשות ותקווה. תקווה לשנה טובה יותר, לשינוי.

חברי מפלגת העבודה ניצבים בפני שתי מערכות בחירות; לרשויות המקומיות ולראשות המפלגה. לכל אחד מאתנו הזכות לתמוך במועמד זה או אחר, אך עלינו לשמור על אחדות המפלגה ולשלב כוחות על מנת להשיג את מטרותינו המשותפות.

שלטון הימין, המדיני והכלכלי, אינו מצליח להביא אותנו להישגים אליהם אנו מייחלים ועלינו, כמובילי האופוזיציה לעשות ככל שביכולתנו במסדרונות הכנסת ובקרב הציבור כדי להביא לשינוי.

בכנס הקיץ שהסתיים לפני מספר שבועות העבירה הכנסת את תקציב המדינה לשנים 2013-2014. לאחר דיונים ארוכים ומתישים, הצלחנו, חברי לסיעה ואני, לרכך מעט את גזירות התקציב. המו"מ המדיני בינינו לבין הפלשתינים החל במקביל, ולעיתים זה נראה כי דווקא חברי הקואליציה יעשו הכל כדי להכשילו. הודענו לראש הממשלה כי נחזק אותו בתהליך זה מספסלי האופוזיציה ואם יגיע הרגע, נסייע לו כדי לא לתת לסיכוי להסדר, ולו הקטן ביותר, להתפוגג.

במהלך הכנס עסקתי רבות בקידום השדולות שאני עומד בראשן, ביניהן: קידום מעמד וזכויות הגימלאים, חיזוק יחסי ישראל – ארה"ב בשיתוף עם קרן רודרמן, חיזוק העולם היהודי והקהילות היהודיות בשיתוף הסוכנות היהודית ושדולת ירושלים. קיימנו מספר מפגשים ואני מזמין את כולכם לקחת חלק בקידום השדולות.

מיקדתי את פעילותי הפרלמנטרית בהעלאת הנושא המדיני על סדר יומה של הכנסת, הגשתי 16 הצעות דחופות לסדר, רובן המוחלט בנושא זה, נוסף לחברותי בוועדת החוץ והביטחון.

יזמתי 36 הצעות חוק, אחת מהן כבר אושרה על ידי מליאת הכנסת והיא מחייבת את המדינה להקים מאגר מידע לענייני מחירים, כך שנוכל להשוות בין רשתות השיווק ולרכוש את סל הקניות הזול ביותר.

הייתי שותף לקידום כ-100 הצעות חוק נוספות, הגשתי 9 שאילתות בנושאים אקטואליים שונים ו-8 בקשות לדיון מהיר. אני מאמין כי שימוש נכון בכלים הפרלמנטרים העומדים לרשותי יכול להוביל לשינויים קטנים בחיי היום היום שיובילו לשינוי גדול והכרחי.

הקשר שלי אתכם, חברי מפלגת העבודה והציבור הרחב, הוא חיוני להמשך עבודה פרלמנטרית פורייה ואני קורא לכם להמשיך להיות בקשר עמי ועם עוזרי הפרלמנטרים לעבודה משותפת.

אנחנו הולכים לקראת שנה חדשה, סוערת. לפנינו אתגרים ביטחוניים, מדיניים וכלכליים. בכל אלה נזקק לתבונה רבה, לחשיבה זהירה ואחראית וגם לאחדות, שבלעדיה לא נעמוד.

אני מאחל לכולנו כי נשכיל למצוא בתוכנו את הכוחות האישים והמשותפים כדי לשאת ביחד את המסע הכבד והיקר הזה ששמו מדינת ישראל.

שנה טובה, שנה של שוויון ביטחון ושלום.

שלכם,

נחמן שי

עדיין אין תגובות