ארכיון לחודש דצמבר, 2012

דצמ 30 2012

אנו חייבים לדבר על השלום – 30.12.12

ח"כ ד"ר נחמן שי על דברי הנשיא היום: " זוהי זכותו ואף חובתו של נשיא המדינה להביע עמדותיו בנושא השלום. נתניהו וממשלתו אינם מקדמים את השלום וכהרגלם גם תוקפים את הנשיא בכל פעם שהוא מצהיר דבר בניגוד לעמדותיהם. כך הם עשו גם בעניין איראן ואח"כ נאלצו להתקפל ולהתנצל.  הנשיא בצדק דורש מהדיפלומטים שלנו לקדם את השלום מול עולם שאינו נותן בנו אמון. שלושה יסודות לקיומה של מדינת ישראל: יהודית, דמוקרטית ושוחרת שלום. על כן אנו חייבים לדבר על השלום".

עדיין אין תגובות

דצמ 29 2012

ממשלת פייגלין- בנט כבר פה – 29.12.12

ח"כ ד"ר נחמן שי על הפסקת פינוי מאחז "עוז ציון": "ממשלת פייגלין- בנט כבר פה. גם לא רוצה וגם לא יכולה. כך הולכת ישראל ומידרדרת מבית וכך היא מובלת אל הבידוד הבינ"ל החמור בתולדותיה. ראש הממשלה כבר ויתר, השאלה אם הציבור מוכן להיכנע גם כן?"

עדיין אין תגובות

דצמ 18 2012

הממשלה מחניקה את הדיון הציבורי – 18.12.12

חבר הכנסת ד"ר נחמן שי קרא הערב לדירקטוריון חברת החדשות של ערוץ 2 ולהנהלתה, לדחות את הקיצוץ המתוכנן בשידורי החדשות ותוכניות האקטואליה בערוץ. "צעד זה, מוצדק ככל שיהיה, פוגע בציבור הרחב, אך בעיקר משחק לידיה של הממשלה הרעה הזו. אין דבר שהממשלה מעוניינת בו יותר מאשר להחניק את הדיון הציבורי בענייני השעה. חבריי ואני נילחם מעל כל במה כדי להקנות לחברת החדשות את הכלים והחופש לעשות את עבודתה באומץ ובנחישות."

עדיין אין תגובות

דצמ 07 2012

דיווח מהחזית: החזית החדשה 1 – 02-06.12.12

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

לפני שבוע בדיוק הציבו אותי חברי מפלגת העבודה, במסגרת הבחירות המקדימות במקום ה-15 ברשימת המפלגה לכנסת. 11,057 קולות בדיוק ניתנו לי בבחירות אלה ואני מודה לכל אחת ואחד מכם. מסע הבחירות היה בן חמישה שבועות, קצר אינטנסיבי וקשה. הופעתי בעשרות מקומות ופגשתי מאות ואלפי חברי מפלגה שהיו מעורבים באופן עמוק בבחירת המועמדים לכנסת. שמחתי לגלות פתיחות ונכונות גם למי שמגיע ממפלגה אחרת אבל מוצא מכנה משותף אידיאולוגי ואישי עמם.

הפרק של הפריימריז הסתיים בצלילים צורמים עם פרישתו של עמיר פרץ שהוצב במקום השלישי, שכתוצאה ממנה כל נבחרי הרשימה הוזזו קדימה במקום אחד. השאלה העיקרית שנשאלת עתה היא כיצד ישפיע מעשהו של פרץ על סיכוייה של מפלגת העבודה בבחירות הקרובות, ויותר מזה על המהלך הכולל של החלפת הממשלה. הערכתי האישית היא כי בגדול מפלגת העבודה לא תפגע, אולם אני כן חושש כי הפיצול הרב השורר במחנה המרכז-שמאל יקטין את סיכויו להציב אלטרנטיבה פוליטית לממשלת נתניהו. אבל המעשה נעשה ועכשיו צריך להתחיל בעבודה מעשית.

כבר הבוקר, יום שישי, הוצבו 19 נקודות ברחבי הארץ ובהן פעילי המפלגה מנהלים דו שיח עם הציבור הרחב. אני התייצבי בעמק רפאים בירושלים, שם הוצבה הנקודה הירושלמית.

הויכוח בימים האחרונים היה האם אפשר והאם ניתן להניף את שני הדגלים הכלכלי- חברתי והמדיני ביחד והאם מפלגת העבודה תדע, כפי שעשתה בעבר, לשלב ביניהם. דעתי ברורה וחיובית. לצד פעילותי בתחומים החברתיים בכנסת היוצאת (מדד האמנה החברתית של הפורום לצדק חברתי הציב אותי במקום השני בדירוג הח"כים החברתיים במפלגת העבודה על פי ניתוח הצעות חוק, השתתפות בועדות, התבטאויות ועוד) בחרתי להתמקד עתה בנושא המדיני ובקידומו. שני התחומים קשורים האחד לאחר ואם לא נקדם את ההסדר המדיני בינינו לבין הפלשתינאים, נגזר עלינו לא רק לחיות במדינה לא יהודית ולא דמוקרטית, אלא גם להשקיע את מרב משאבנו בחברה ההולכת ונחלשת. לכן, במערכת הבחירות אשר יצאה אמש לדרך, נרים ביחד את שני הדגלים הללו.

הערה אחרונה- בכוונתי לעדכן אתכם לעיתים קרובות על פעילותי הציבורית והפרלמנטרית, כפי שנבחר ציבור צריך ואף חייב לעשות. אם אינכם מעוניינים לקבל דיווחים אלה, אנא ציינו זאת במייל חוזר.

בינתיים אני מאחל לכם שבת שלום ומקווה לגשם טוב ורטוב.

נחמן שי

 

 

תגובה אחת