ארכיון לחודש יוני, 2012

יונ 30 2012

ח"כ ד"ר נחמן שי בהצעת חוק: יש להבטיח כי שידורי קול ישראל ורשתותיו ישודרו בכל הארץ בכל עת ויקלטו ברמה נאותה – 30.06.12

בהצעת החוק שתבוא מחר, יום א', בפני וועדת השרים לענייני חקיקה, מציע ח"כ שי לחייב את רשות השידור כי שידוריה יקלטו בכל רחבי הארץ ובאיכות גבוהה.

ח"כ שי: "אגרת הרדיו משולמת בידי כל אזרח במדינת ישראל. היא ניגבת במסגרת רישיון הרכב ומכניסה לקופת הרשות 250 מיליון שקל בשנה. אי לכך חייבת הרשות להבטיח כי כל אזרח באשר הוא, במרכז או בפריפריה, יוכל לקלוט שידורים אלה. זהו שידור חיוני בעת רגיעה ובעת חירום והוא מהווה מחויבות מלאה של  רשות השידור כלפי מאזינה".


עדיין אין תגובות

יונ 29 2012

דיווח מהחזית: קרבות במרכז תל אביב- 24-28.06.12

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

ההתנגשויות בין פקחי עיריית תל אביב ושוטרי משטרת ישראל עם מפגיני מחאת הקיץ היו מראה מכוער, מסוכן, אבל צפוי. מי שסבר כי ניתן לנטרל את המחאה באמצעות ממתקי טרכטנברג- טעה. השנה שחלפה לא נוצלה על מנת לנקוט מדיניות אמיצה ועקבית לשם צמצום הפערים בחברה הישראלית וחיזוק המעמד הבינוני, עמוד השדרה של כל חברה. אני לא מזלזל בהחלטות מסוימות של הממשלה אולם הן טרם באו לידי ביטוי והתסכול גדל. התוצאה היא שהמחאה חוזרת והפעם גם עם קורטוב של אלימות. קצת סבלנות, קצת חוכמה, היו מונעים את המראות הקשים שנצפו בכיכר רבין ובשדרות רוטשילד, אבל את זה קשה לצפות בקיץ הישראלי החם והמהביל.

בסוף שבוע זה מתחדשות ההפגנות והפעם אני מקווה שיגיעו יותר מפגינים, הרבה יותר, אך ללא כל אלימות. דברים ברוח זו אמרתי בכנסת. את נאומי תוכלו לקרוא בקישור זה

המערכת הפוליטית מתחממת לקראת הגשת הדו"ח של הוועדה לשוויון בנטל. להזכיר: בג"ץ בלבד כפה עלינו מאמץ אמיתי להתמודד בתופעה חמורה זו. לרגע זה אין לי עדיין תשובה אם המאמץ נשא פירות. הלחצים הפוליטיים גוברים ובין היתר, גם לנו בקדימה יש עניין לראות התקדמות בסוגיה זו שהייתה לאבן בוחן בהצטרפותנו לממשלה. ברור לי כי קדימה חייבת לראות התקדמות אמיתית ומשמעותית בסוגיה זו כדי להצדיק את מהלכיה הפוליטיים. בנושא זה דיברתי בערוץ 1, רדיו ללא הפסקה וברדיו אילת.

בהרי ירושלים דלקו השבוע שתי שריפות. הבוקר חלפתי ליד אתר השריפה במוצא תחתית והמראה הוא אכן קשה. בקרוב מתחילה תוכנית השיפורים בכביש ירושלים-תל אביב, שכתוצאה מהם יצטמצם מספר הכניסות והיציאות למבשרת ציון, מקום מגורי. הממשלה אטמה את אוזניה נוכח אזהרותינו שישוב בן 30,000 איש ואזור בן 100,000 איש זקוקים לכמה אפשרויות תעבורתיות. לפעמים הדחף לעשות שינויים ו"מהפכות" מוביל לאטימות. אני מקווה כי הנזק שבשריפה יצא לפחות בשכרנו והממשלה תשקול מחדש את תוכנית הכביש החדשה לאור הצרכים שחשפה השריפה. תושבי מבשרת מנהלים קרב קשה ומוצדק בעניין זה ומקווים כי ההיגיון ינצח.

שבת שלום,

נחמן

2 תגובות

יונ 29 2012

אלימות משטרתית כנגד פעילי המחאה החברתית החברתית – 27.06.12

נחמן שי (קדימה):

יש מחסנית.

נחמן שי (קדימה):

תודה. אדוני השר, חברי חברי הכנסת, הרבה עיניים מופנות היום אל הכנסת בשעה הזאת. חבל שרק בודדים מחברינו נמצאים פה. לא רק מי שהפגין או יפגין במחאה החברתית הצודקת הזאת, לא רק מי שמזדהה אתה, אלא כל אדם במדינת ישראל שערכי הדמוקרטיה קרובים ללבו, הוא, היא והם וכולנו חייבים להבין מה בדיוק קרה בתל-אביב בסוף השבוע שעבר מי נתן את ההוראה? מי נתן את ההוראה ביום שישי בצהריים לפקחים של עיריית תל-אביב ואחר כך לשוטרים, ומי חזר ונתן הוראה כזו או דומה לה במוצאי-שבת בהפגנות הנוספות שהתחוללו במרכז תל-אביב? מי נתן את ההוראה לסתום את הפה למפגינים?

אני רוצה להבהיר מראש שאינני מצדד בכל הפרת חוק וסדר, מכל סוג שהוא, ואני גם מסכים שכוח צריך להיפגש בכוח בעניין הזה. לא תמיד, אבל בעניין הזה. לא ייתכן שיישברו זגוגיות, לא ייתכן שייפגעו מכוניות ולא ייתכן שייפגעו אנשים – בשום פנים ואופן לא, ואנרכיה לא תהיה במדינת ישראל. אבל כאשר על-פי כל העדויות המצולמות והאחרות שורש העניין הוא דווקא בהתנהגות חסרת הסבלנות של פקחי עיריית תל-אביב ואחריהם השוטרים, לא זה העניין שהיה לפנינו.

הקיץ שעבר עמד בסימן הפגנות המוניות שמדינת ישראל לא ידעה כמותן, ושקטות ורגועות ללא כל פגיעה וללא כל נזק – הפגנות שעוררו גאווה בלב כל אחד, כל ישראלי באשר הוא, שמדינת ישראל יודעת להכיל את התנועה החברתית הגדולה הזאת. המחאה גוועה, אבל אולי משום שהיא גוועה ללא תוצאות של ממש ואולי מפני שהיום, שנה אחרי שהיא התחוללה, אנחנו מרגישים ששום דבר משמעותי לא קרה, שהממתק הזה ששמו ועדת טרכטנברג הסתיים בכלום או בתיקונים קלים שאין מאחוריהם דבר, היא צומחת ועולה מחדש, והיא מוצדקת. מוצדק שאנשים שנולדו בארץ הזאת, שגדלו בה, שמחזיקים אותה על כתפיהם – הם זכאים לתבוע צדק חברתי. הם זכאים לתבוע שוויון. הם זכאים לתחושה שהבית הזה שלהם אולי הוא לא שלהם, אולי לקחו להם אותו.

אדוני השר, אני רוצה לפנות אליך, כי אני מכיר את גישתך הכללית והפרטנית כלפי הסוגיה הזאת. אני משוכנע כי המראות האלה שנראו בתל-אביב אינם לרוחך. רוח המפקד שלך היא לא הרוח הזאת. אני בוטח בך. אני סומך על שיקול דעתך, אני מצפה שבזמן הקרוב – ולא אחרים, כי אני לא יודע מי יעשה את זה – תבחן היטב מה קרה שם, תעמיד את הדברים על מקומם. אנחנו רק נמצאים בראשית הקיץ. אם מלכתחילה יינתנו ההנחיות הנכונות והמשטרה תנהג בדרך הזו שלך, שאני מאמין בה, ההפגנות האלה יהיו חריג. הן יימשכו בדרכן שלהן, אבל הן לא יהיו מעורבות באלימות והן לא יהיו מעורבות בנפגעים. תודה רבה.

עדיין אין תגובות

יונ 24 2012

ח"כ ד"ר נחמן שי הגיש הצעה לדיון דחוף במליאת הכנסת בנושא אלימות המשטרה ופקחי עיריית תל אביב כלפי מפגיני המחאה החברתית בשדרות רוטשילד – 23.06.12

ח"כ שי: "ביום שישי האחרון ניסו מספר פעילים לחדש את המחאה החברתית ולהקים אוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב. מאוחר יותר החלה המשטרה בשיתוף פקחי העירייה לעצור הפעילים תוך שימוש באלימות רבה. חלק מהפעילים נגררו על הקרקע ומפגינה אחת פונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

חוסר המידתיות בהפעלת הכוח כנגד המפגינים מסכן את הדמוקרטיה ופוגע בזכות הדמוקרטית להפגין ולמחות. על מליאת הכנסת לדון בנושא זה בהקדם".

עדיין אין תגובות

הבא »