ארכיון לחודש ינואר, 2012

ינו 31 2012

עלינו לשמור על התעשייה הישראלית- 31.01.12

ח"כ ד"ר נחמן שי: "החלטת שר הביטחון הגיעה אמנם באיחור אך טוב מאוחר מאשר אף פעם. כיו"ר שדולת "כחול לבן" בכנסת, אני מברך על כל החלטה של משרד ממשלתי לרכוש מוצרים קודם כל מהתעשייה המקומית. עלינו לטפח ולשמור על העובדים והתעשייה המייצרים בישראל. שר הביטחון חייב להצהיר מעל כל במה כי משרדו וצה"ל ירכשו באופן גורף מוצרים 'כחול לבן'".

ח"כ שי פועל בימים אלה להחיל בכנסת את חוק הטקסטיל הביטחוני גם על רכישת נעליים.

עדיין אין תגובות

ינו 30 2012

הדרת ישראלים מ- CNN – אפליה לרעה- 30.01.12

ממידע שהגיע לח"כ ד"ר נחמן שי התברר כי CNN ישראל החל בפיטורי עובדים, כאשר המפוטרים הראשונים היו שלושה עובדים בעלי אזרחות ישראלית שממלאים תפקידים עיתונאיים. לעומת זאת, לא פוטרו הצוות הלא ישראלי והצוות הפלסטיני שפועלים במסגרת המשרד.

הדרת עובדים ישראלים מ – CNN ישראל עלולה לגרום למגמה שלילית בסיקור הרשת הבינלאומית כלפי ישראל. בעקבות זאת, שלח ח"כ שי מכתב לטוני מדוקס, סגן נשיא ב – CNN ובו דרישה לשוויון מלא ויישום עקרונות מקצועיים עיתונאים בעבודת הרשת בישראל.

ח"כ ד"ר נחמן שי: "כמי שמעורב בנושאי תקשורת בעבר, כולל כתפקידי כחבר כנסת, אני רואה בדאגה רבה את החלטת CNN שנראית כאפליה לרעה של אזרחים ישראלים בתעסוקה לעומת לא ישראלים. ישראל נותנת חופש פעולה מלא וראוי לתקשורת זרה, כולל ל- CNN. המחשבה כי עובדים בעלי אזרחות ישראלית אינם שותפים שווים לפעולות המשרד מעלה ספק לגבי הגישה העיתונאית המקצועית ולגבי הראיה האובייקטיבית הנדרשת מכלי תקשורת בין-לאומיים בעלי עוצמה ומעמד".

עדיין אין תגובות

ינו 28 2012

להסיר את אנטנות הקליטה הישנות ולמחזרן- 28.01.12

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר (א') בהצעתו של ח"כ ד"ר נחמן שי להסיר את אנטנות הקליטה הישנות ששימשו לקליטת השידורים האנלוגיים ולמחזרן.

עם המעבר לשידורים דיגיטליים, התייתר הצורך באנטנות קליטה לשידורים אנלוגיים. אנטנות אלו, שאין בהן עוד שימוש, מכערות את הנוף העירוני וקו הרקיע ומהוות מפגע סביבתי. המתכת שממנה עשויות האנטנות היא בעלת ערך ויכולה להיאסף למחזור לצורך שימוש חוזר. התועלת שתצמח מהסרת האנטנות היא כפולה: הן הסרת מפגע סביבתי הן מחזור המתכת.

האחריות להסרת האנטנות ומחזורן תוטל על הרשויות המקומיות לאחר קבלת הסכמה מבעל האנטנה. אפשר שגם בעלי הבתים יוכלו להסיר את האנטנות בעצמם.

ח"כ ד"ר נחמן שי: "לפנינו מהלך מובהק של שיפור איכות הסביבה בדרך פשוטה ויעילה. קו האופק העירוני ישתנה ללא האנטנות באופן דרמטי ואיסופן יהווה מקור הכנסה נאה".

 

 

תגובה אחת

ינו 27 2012

ובכל זאת, חברה שוויונית – 22-26.01.12

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

באמצע השבוע חזרתי מביקור קצר בארה"ב. במהלכו פגשתי מנהיגים בכמה קהילות יהודיות ושוחחתי רבות על המצב בישראל. גיליתי, שוב, עד כמה ישראל אינה מוכרת ואינה ידועה להם. מתברר כי במשך שנים הרגלנו את יהודי התפוצות להביט בפניה השבעות והבטוחות של מדינת ישראל והעלמנו מהם את מחלוקות הפנים, את השסעים החברתיים ואת המצוקות שלנו. הדגש על האיומים הביטחוניים והמערכות המדיניות הרחיק מעיניהם את נושאי הפנים, אשר עלו בתנופה גדולה בקיץ האחרון. רק לאחר שהתקשורת האמריקאית ובראשה העיתון המוביל – הניו יורק טיימס, מצאו לנכון לחשוף כמה מהסיפורים הבולטים של השבועות האחרונים ובראשם הדרת נשים והמאבק על חופש העיתונות, חלחלה אצלם ההבנה כי דברים שמבית הם גם כן בתחום עניינם.

בעבר נהוג היה מחד גיסא לבקש את עזרתם של הקהילות, כולל הכספית ומאידך גיסא להרחיק את עצתם. נדמה לי כי כשנשקפת סכנה לערכיה הדמוקרטים – ליברלים של מדינת ישראל, חשוב מאוד כי גם דעתם תישמע. צריך לזכור כי תפוצות ישראל הן מרכיב מרכזי בחוסן הלאומי שלנו, הן עומדות לצידנו בעת מצוקה ובכך הן רשאיות גם להתערב בענייננו והכל מנקודת ראות של אוהב ודואג.

ביום ראשון אמורה היתה הממשלה לדון בהארכת חוק טל. חוק זה מאפשר לחרדים לקבל פטור משירות צבאי ולהחליט בגיל 22 מהו המסלול שבו ירצו, המשך לימודים או גיוס לצבא ואחריו השתלבות בשוק העבודה. חוק טל מעמיד את החרדים, הלכה למעשה, בעמדת יתרון לגבי אזרחים יהודים אחרים המחויבים בשירות צבאי. אי השוויון זועק.

במחאה הגדולה שממשיכה להדהד מבין ראש הממשלה שהארכה גורפת כזו לא תעבור. הוא זגזג במהירות והודיע כי הוא מגלגל את תפוח האדמה הלוהט הזה אל מפתנה של הכנסת. באותה הזדמנות הודיע כי יבקש הארכה בשנה ולא בחמש.

מערכת חוק טל היא קצה הקרחון דרכה צריך לשלב את קהילת החרדים, הגדלה והולכת, בקהילה הכללית. בשום אופן אין לפגוע ברצונם לקיים לחומרה את מצוות היהדות. אבל יש להבהיר כי בישראל של 2012 מי שרוצה לקבל – צריך לתת. זהו מהותו של השוויון בחברה. על השוויון הזה בכוונתי להיאבק בכל מקום שאוכל.

הלכתי למאהל הפראיירים ליד תחנת רכבת מרכז כדי להזדהות עם החברים שם. ביום ראשון אצטרף למפגינים מול משרד ראש הממשלה. זהו קרב צודק שמעצב את פניה של ישראל לשנים הרבה. אני מקווה שתהיו שם גם כן.

בקדימה החלו ההכנות לבחירות המקדימות שיערכו ב- 27 במרץ. אלה הן בחירות מוזרות שכן הן באות זמן רב אחרי הבחירות לכנסת ה- 18 וזמן רב לפני הבחירות לכנסת ה- 19. השינויים שהתחוללו במפה הפוליטית ובכללן בחירות שנערכו במפלגות אחרות, אילצו גם את קדימה להיערך מחדש ובראש ובראשונה לבחור את הנהגת קדימה לשנים הבאות שתתמודד מטעמנו על רשות הממשלה.

הבעתי את תמיכתי בציפי לבני. כמו כל החלטה, גם זו לא היתה פשוטה אולם להערכתי סיכוייה של לבני טובים יותר לצבור מנדטים לכנסת ולאיים על ממשלת נתניהו. תקופת הבחירות הממתינה לנו תהיה קשה ורוויית יצרים. עדיין חשוב לשמור על אחדותה של קדימה, מפלגת המרכז הגדולה ביותר, בינתיים. רק בה מצוי הגרעין המנהיגותי שיכול לדחוק את ממשלת הליכוד ולהוביל במקומה את ישראל.

סוף שבוע גשום, גשמי ברכה.

שבת שלום,

נחמן.

תגובה אחת

הבא »