ארכיון לחודש ינואר, 2011

ינו 28 2011

סיכום השבוע שהיה 23-27.1.2011

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

בשבועות האחרונים זינקו מחירי הדלק בישראל וכיום ישראל נמצאת במקום השני בגובהו של הבלו על הסולר, בהשוואה למדינות אחרות בעולם. כך יוצא כי למעלה מחמישים אחוז מעלות הדלק משולמת על מיסים. קדימה לקחה מהרגע הראשון תפקיד מוביל במחאה הציבורית ויחד עם בודדים וקבוצות, הצליחה להעלות את הנושא על סדר היום.

ביום רביעי התכנסה ועדת הכלכלה לדיון בנושא. בין השאר, טענתי כי נתניהו ושטייניץ חייבים לתקן את העוול באופן מיידי ולספוג את העלייה הצפויה במחירי הדלק. בנוסף, אמרתי כי חברי סיעת הליכוד תפסו טרמפ על עגלת קדימה והעבירו ביקורת על הממשלה שלהם. חבל רק שבהצבעות עצמן הם מצטרפים לשרי הליכוד וכך מציגים לציבור פרצוף כפול.

ביבי עשוי להתקפל בנושא הדלק כפי שכבר החל להתקפל בהצעת חוק מסוכנת שהעביר בועדת שרים לענייני חקיקה. רה"מ מנסה להשתלט על חברות החדשות של ערוץ 2 וערוץ 10 באמצעות החלשת מעמדם של המנכ"לים והעורכים הראשיים. התגובה הציבורית הרתיעה אותו והצעת החוק חזרה לועדת השרים לענייני חקיקה.

הצעת חוק שיזמתי שעניינה דיווחים לבורסה בנושאים של מציאת גז ונפט לא התממשה לחוק לכל דבר אולם בדיעבד מתברר, כפי שאישר שר האוצר בכנסת, כי הרשות לניירות ערך אימצה את עקרונות הצעת החוק ופרסמה מסמך מקיף של הנחיות בנושא זה. אני מניח כי מעתה ואליך בעקבות הצעת החוק וההנחיות ינקטו חברות הגז והנפט זהירות משנה בפרסום כל ממצא בפני הציבור.

בסוף השבוע נפגשתי בביתם של איציק ואסתי מילר עם קבוצת פעילים של קדימה באזור רעננה. למפגשים אלה יש ערך רב. הם מלמדים יותר מכל דבר אחר על הלוך הרוחות בנושאים המעסיקים את חברינו. בכל מפגש כזה, גם אם הרוח היא כבדה, בסופו של דבר יש תקווה ויש אמונה כי השינוי בו יבוא.

 שבת שלום לכולכם,

 נחמן

עדיין אין תגובות

ינו 21 2011

סיכום השבוע שהיה 16-20.1.2011

מאת: נושאים: סיכום שבועי

 חברות וחברים,

זה היה שבוע פוליטי מכוער שגרם לחבריי בקדימה וגם לי להגיב בתקיפות ובצורה חריגה. שר הביטחון ברק לא רק ניפץ את מפלגת העבודה השוקעת אלא גם ביזה את המילה פוליטיקאי, אם עוד נשאר משהו ממנה. בעת השבעת השרים במליאת הכנסת הנפנו מטהרי אוויר כדי לומר שהאווירה בפוליטיקה הישראלית טעונה אוורור דחוף. היו שאהבו והיו שלא. בשורה התחתונה, אופוזיציה חייבת להשתמש במגוון של כלים וכך עשינו.

לדוגמא, ביום שני אחרי הצהריים, הגשתי את הצעת אי האמון בממשלה בשם קדימה. שלחתי את נתניהו לבית הנשיא כדי להתפטר. הטריק של נתניהו וברק הוא אכן ביזיון. שאלתי אם היו מוכנים להשקיע את אותה אנרגיה בהשגת שלום, אולי כבר היינו שם?

ביום שלישי התקבלה בקריאה ראשונה הצעת החוק לעניין מכירת אדמות לזרים. הקרקע הוא משאב יקר ביותר ויש להקפיד כי כאשר יימכר לא ייפול בידיים עוינות. החוק מציע מנגנון בקרה מפורט לבקר את המכירות, אם כי כמובן אינו מונע אותן.

ונסיים בנימה חגיגית. לכנסת באו השבוע מאות נציגות של ארגון ויצ"ו שחגגו 90 שנה. מעולם לא נראתה הכנסת יפה כל כך. ויצ"ו יכולה לרשום לזכותה את המאבק ורבים מההישגים לשוויון בין גברים ונשים בדרכו של העם היהודי במאה האחרונה. מאבק זה עומד מול הביקורת שמתחה ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ' על נשים חד הוריות ובכלל על מאבקן של נשים לשוויון. על כך הגבתי כשאמרתי כי אני גאה להיות במפלגה בה מכהנות נשים בתפקידים הבכירים ביותר ויחד איתן אני מאמין בחובתה ובאחריותה של החברה הישראלית לחתור לשוויון זכויות מלא. זו החובה שלנו וכך נעשה. חשוב לזכור כי זהו מאבק שלא הסתיים ואני כחבר הועדה למעמד האישה עושה ככל יכולתי כדי שהנשים תזכנה לשוויון מלא ומוחלט בכל תחומי החיים בזכות ולא בחסד.

שבת שלום,

נחמן

עדיין אין תגובות

ינו 17 2011

ח"כ ד"ר נחמן שי במליאת הכנסת : "נתניהו, האיש שהבטיח הכל וקיים כלום".

ח"כ ד"ר נחמן שי הציג במליאת הכנסת את הצעת אי האמון מטעם סיעת קדימה. ח"כ שי תקף בחריפות את מהלך פיצול העבודה שתוכנן על ידי ברק ונתניהו, תקף את מהלכיה המדיניים של הממשלה וקרא לנתניהו להחזיר את המנדט לעם. בין היתר, אמר ח"כ שי: "החברה הישראלית קורסת אבל ברק ונתניהו חרדים אך ורק, אך ורק לשרידותם האישית. מה כבר נשאר לברק? מפלגה אין לו, בוחרים אין לו, כי הרי לפי התחזיות מפלגתו עד לפני כמה שעות צונחת לתוצאה חד ספרתית בבחירות. מצע פוליטי מזמן נשכח מאחור. נשאר רק התיק והיוקרה של תפקידי העבר".

"נתניהו, האיש שהבטיח הכל וקיים כלום, האיש שהצהיר לפני שנה על שתי מדינות לשני עמים ונשאר עם מדינה אחת לשני עמים, האיש שבחר בשותפים הטבעיים שסוחטים אותו בכל רגע ואפילו בשעה הזו שאנחנו מדברים פה, מי שכלא את ישראל אל עידן של בדידות בין לאומית כי לא השכיל לחסום את ההחלטות המסוכנות ואת החוקים ההרסניים שהכנסת הזו מעבירה, מה יהיה עליו?"

לקריאת הכתבה בעניין.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4014723,00.html

עדיין אין תגובות

ינו 14 2011

חברים וחברות יקרים, להלן סיכום השבוע שהיה 7.1.11-14.11

חברות וחברים,

מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה טרומית את הצעת החוק שיזמתי בנושא צווי איסור פרסום. לפי הצעת החוק, לראשונה בישראל תיקבע הזכות של ארגוני תקשורת וגופים נוספים להתייצב בבית המשפט ולטעון נגד צווי איסור פרסום. עד כה הדבר היה מקובל אך לא מעוגן בחוק. החקיקה החדשה מבטיחה שקיפות ומחזקת את חופש העיתונות וזכות הציבור לדעת והיא מתאימה בכך לעידן התקשורת החדש שכן מידע זורם באופן חופשי ולא ניתן להגביל עוד.

נושא נוסף שהעסיק אותנו השבוע היה הריסת מלון שפרד במזרח ירושלים על ידי יזמים ישראלים המבקשים להקים במקום 20 יחידות דיור. אני בעד בנייה בכל חלקי ירושלים אך לצערי הרב, הממשלה הנוכחית אינה מחזקת את העיר אלא מחפשת נקודות מחלוקות ונקודות בערה ועל כך ספגנו ביקורת בין לאומית חריפה. בנושא זה התעמתי בתכנית פוליטיקה עם ח"כ אופיר אקוניס.

ביום ראשון פגשתי בביתה של שולמית מקס באשקלון את נציגות פורום הנשים של קדימה בראשותה של דרורה ברקאי. שמחתי מאוד לפגוש נשים מעורבות שהביעו דאגה הן לקדימה והן לעתידה של מדינת ישראל. אני אשמח להופיע ולהיפגש בפורומים דומים ולדבר איתכם על הנושאים הבוערים שעל סדר היום.

הנושא הבוער ביותר לפני 20 שנים היה מלחמת המפרץ הראשונה. ב – 17 בינואר 1991 נחתו מטחי הטילים הראשונים מעיראק על ישראל, כך נפתחה המלחמה שנמשכה 35 ימים. האירוע מביא עימו זיכרונות רבים, אישים וכאלה המשותפים לכם ולי. התקשורת עסקה בכך בהרחבה ולי זה נתן גם מקום להרהורים האם המדינה המאוימת ביותר בעולם היא גם המדינה המוכנה ביותר בעולם. דרך אגב, בנושא מוכנות העורף אדווח לכם בשבוע הבא.

שבת שלום,

נחמן.

תגובה אחת

הבא »