ארכיון לחודש דצמבר, 2010

דצמ 31 2010

סיכום השבוע שהיה 26-31.12.2010

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים,

מדינת ישראל נפרדת משנת 2010 בהחלטה קשה של בית המשפט המחוזי המרשיעה נשיא לשעבר בשני מקרים של אונס. זו החלטה תקדימית במובן המוסרי, הפוליטי והאישי וטומנת בחובה בושה גדולה לצד הערכה עצומה למערכת המשפט הישראלית. החלטת בית המשפט שייתכן והיתה האירוע החשוב ביותר בשנה החולפת, מחייבת את כולנו לחשבון נפש נוקב ומחשבה מעמיקה על המקום בו נמצאת כרגע החברה בישראל. דברים ברוח זו אמרתי בטלוויזיה הישראלית ובערוץ הכנסת.

מצד שני, השבוע שעבר היה בשבילי מיוחד מאוד מכיוון שהשקנו בו את השדולה למען הזקן בשיתוף פעולה עם עמותת "והדרת" במעמד שר הרווחה, יצחק הרצוג, יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני ושורה ארוכה ומכובדת של חברי כנסת. כבר בישיבתנו הראשונה החלטנו לסייע לאוכלוסיית הגמלאים לשפר את מעמדם ולהעלות את יוקרתם בחברה הישראלית, הרי כולנו מקווים להיות שם ביום מן הימים. בשלב הראשון נקדם הצעת חוק שתסייע לגמלאים להשתתף בשוק העבודה.

כמובן שהיו אירועים חשובים רבים בשנה היוצאת שעוררו הדים רבים. ביום שישי השתתפתי במשדר מיוחד של קשת בערוץ 2 לסיכום השנה בו נגענו בסוגיות כמו חוק האזרחות והמשט הטורקי.

אחד מהאירועים החשובים הגיע לסיומו השבוע כאשר הכנסת אישרה את תקציב המדינה, תקציב דו שנתי המטיל חובות ועומסים על הציבור ובעיקר על מעמד הביניים ושוחק אותו עד דוק. בדיון על התקציב נאמתי והצבעתי על מחדלים שלא נענו, בין היתר במיגון הציבורי והאישי (ערכות מגן), ובהזנחה הנמשכת והולכת של מערכות החוץ והדיפלומטיה הציבורית של ישראל, דווקא בעידן בו המערכה המדינית דוחקת את מקומה של המערכה הצבאית.

ועוד בענייני פנים. ההסתה והשנאה רשמו השבוע שיא נוסף במכתב הרבניות שרק העצים את הקרע בתוך הציבור הישראלי. לצערי, נראה כי יש מי שנהנה לקרוע את החברה הישראלית לגזרים ולהעמיק בה את הפירוד ואת שנאת הזרים. יום לאחר מכן, נחלצנו מאסון גדול בעת שרכבת עלתה באש ונוסעיה נחלצו בזכות תושייה ומזל גדול. דרשתי בעניין זה כמקובל במקומותינו חקירה ולהעלות את הנושא לדיון דחוף על סדר היום של הכנסת בשבוע הבא.

ולבסוף, אני רוצה להודות לכל החברות והחברים שהתפקדו לקדימה בשבועות האחרונים. ההתפקדות נמשכת ואני עומד לרשותכם בטלפון 050-6233623 או במייל nshai@knesset.gov.il.

מעבר לכך, אני מבקש להביע תקווה שהשנה האזרחית המגיעה אלינו לטובה תביא איתה, כפי שתמיד אנו מצפים, ביטחון ושלום.

שבוע טוב,
שמרו על קשר
נחמן

תגובה אחת

דצמ 24 2010

סיכום השבוע שהיה 17-24.12.2010

חברים וחברות יקרים,
ודאי שכחתם כבר את הרפורמה שהציע רוה"מ במנהל מקרקעי ישראל, בין היתר מפני שהיא עדיין תקועה באותה בירוקרטיה אותה הוא ביקש למנוע. בכל אופן, כתוצאה מן החוק יזמתי יחד עם חברי הכנסת שלי יחימוביץ, יריב לוין ואורי אורבך הצעת חוק שתבטיח כי כאשר ימכרו אדמות לזרים (קרי, מי שאינו אזרח או תושב הארץ) יופעל מנגנון קפדני של בדיקה ובקרה. קרקעות הלאום מהווים משאב מוגבל ויקר ערך ויש לשמור אותן, ככל הניתן למען הדורות הבאים. השבוע סיימנו דיונים בוועדת חוקה חוק ומשפט בעניין חוק זה והוא צפוי להגיע בקרוב למליאת הכנסת.
יחסי חרדים- חילונים ומעורבותם של חרדים בחיי החברה הכללית עלו שוב על סדר היום בעקבות חוק האברכים והרפורמה, לכאורה בשאלת גיוסם לצה"ל הממשלה כשלה במדיניותה ולהוציא כרגיל הקצאות כספיות לחרדים, אינה מציגה פתרון של ממש. בנושא זה דיברתי בערוץ 1 ביום ראשון ובקול ישראל.
תוכנית הטלוויזיה שבה הבעתי את דעתי

ישראל מזניחה את משרד החוץ ועובדיו. זהו תהליך לאורך שנים שגורם לנשירת עובדים מוכשרים ובה בעת להדרתו של המשרד מן התהליכים המדיניים המרכזיים. בסדרת שאילתות שהגשתי לשר החוץ שחשפתי, נאלץ סגן שר החוץ כי אכן העובדים זכאים לפיצוי הולם עבור עבודתם וכי ההון האנושי של המשרד מדלדל והולך.
דברים שהעליתי במסגרת שאילתה לסגן שר החוץ (דקה 7:55 ואילך)

בשבוע הבא נקים בכנסת את השדולה למען הזקן אשר תפעל יחד עם עמותת "והדרת" כדי לחזק את תרומתם של הזקנים לחברה ואת עזרתה של החברה לזקניה. על כך עוד אדווח.

<http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4002912,00.html>

ובטרם אאחל לכם שבת שלום, אזכיר כי תהליך ההתפקדות לקדימה צובר תאוצה. אני מזמין את כולכם להיות פעילים בתהליך הפוליטי ולהשפיע עליו כחברים בתנועת קדימה.

אתם מוזמנים לפנות אליי בטל: 02-6408038/9. או דרך האתר שלי או דרך דף הפרופיל בפייסבוק

תגובה אחת

דצמ 17 2010

זה היה השבוע שהיה

מאת: נושאים: סיכום שבועי

חברות וחברים

אני לא נמנה על תומכיו הגדולים של פורום חברות הסלולר. לא אחת יצאתי נגד חברות אלו בגלוי, למרות הלחץ הכבד שהן מפעילות באמצעות לובי חזק ומושקע, שמתנחל בדרך קבע בלשכות הכנסת ובמסדרונותיה. אבל השבוע, אפילו אני נאלצתי לעמוד לצידן אל מול יוזמה מופרכת ובלתי צודקת בעליל – נדהמתי לראות כי בין סעיפי חוק ההסדרים המוצע, מתחבא בצנעה סעיף המטיל על החברות עצמן את עלויות שירותי המעקבים והציטוטים שמבצעת המדינה אחר מנויי חברות הסלולר החשודים בעבירות בטחוניות ופליליות. מנגנוני הביטחון מקבלים, ובצדק, גישה למידע החשוב המצטבר בחברות הסלולר, אולם הדרישה שחברה פרטית תישא בהוצאות הכרוכות בכך היא פשוט מקוממת. המדינה רוצה וצריכה להאזין ולעקוב? שתשלם.

זה היה גם שבוע שבו נתנו נבחרי הציבור את דעתם על מכתב הרבנים האוסר השכרת דירות לגויים בעקבות הצעה לסדר שהגשתי בעניין. חשוב שהרבנים החתומים על המכתב, כמו גם חלקים מסוימים בציבור ובכנסת המזדהים עם תוכנו, ידעו כי הדבר מעורר תגובות נסערות בעולם כולו. נפגשתי לא מכבר עם אישיות גרמנית רמת דרג שביקשה הסברים בעניין. אני מודה כי חשתי בושה גדולה כשניסיתי להסביר לו את פשר המכתב ההזוי. קשה ליחצ"ן גזענות.

השבוע נקברה, כפי הנראה סופית, ועדת החקירה בעניין האסון בכרמל. זה לא היה נורא כל-כך לו היינו יודעים שהאחראים ישלמו מחיר גם בלא ועדת החקירה. נוכח מה שמסתמן כטיוח לשמו, עדיין מהדהדים באוזן הדברים הקשים שהטיח בראש הממשלה ניצב (בדימוס) ניצן אבן חן ששכל את ביתו טופז ז"ל בדליקה. בליכוד סימנו את האשם- התקשורת שפרסמה את דבריו של אבן חן. האזינו לעימות בייני ובין ח"כ כרמל שאמה במסגרת תוכניתו של גבי גזית ברדיו ללא הספקה.

ואסיים, שוב, בבקשה אישית – הסערות שמתחוללות בציבוריות הישראלית אינן מותירות לנו את הפריבילגיה של לעמוד מנגד. כל מי שרוצה להשפיע על קבלת ההחלטות, יכול לעשות זאת אם יצטרף, עוד היום, ל"קדימה" ויבחר את נציגיו לכנסת. כל המעוניין לעשות זאת, יכול לשלוח מייל ללשכתי, nshai@knesset.gov.il.

שבוע טוב,
שמרו על קשר
נחמן

תגובה אחת

דצמ 15 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "אני מתבייש שבמדינה שלי נעשה כדבר הזה"

במסגרת דיון בהצעה לסדר שהגיש בתגובה למכתב הרבנים האוסר על השכרת דירות לערבים אמר אמר ח"כ ד"ר נחמן שי בין היתר: "האם יכול להיות שרבנים, שהם המורים הרוחניים שלנו, חתמו על מכתב כזה במדינת ישראל – מדינת העם היהודי? ישבתי עם נציגים של גרמניה, ולמרות שאני שונא את ההשוואות האלה, סיפרתי להם מה קרה. וחשבתי מה הוא אומר הגוי הזה, שאם היו אוסרים על יהודי לשכור או לקנות דירה בשנות ה-30', הוא אומר, אלה היו חוקים גזעניים. אני מתבייש שבמדינה שלי נעשה כדבר הזה. אם לא נהרוג את התופעה הזאת, היא תחזור אלינו בדרך כזאת או אחרת".

לקריאת כתבה בעניין

תגובה אחת

הבא »