ארכיון לחודש נובמבר, 2010

נוב 29 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "אין הפתעות בפרסומי אתר 'ויקיליקס'"

ח"כ ד"ר נחמן שי התראיין בתוכניתו של גיא זוהר בערוץ 10, היום שהיה, בעקבות פרסומי אתר 'ויקיליקס'. הפרסומים חשפו, כזכור, תכתובות בין דיפלומטיים שמהם עולה, בין היתר, חשש למעורבות של מעצמות המערב וישראל במהומות הסטודנטים באיראן. ח"כ שי אמר בראיון: "אני המום מעצם המעשה. כל החזית הדיפלומטית נפרצה לעיני כל, אבל לגופו של עניין אין בפרסומים הפתעות גדולות. התגלה שהמציאות דומה מאוד לדמיון."

לצפיה בראיון המלא

תגובה אחת

נוב 28 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "הקמת מתקן הכליאה לפליטים בנגב – בעייתית"

מאת: נושאים: הצעות לסדר

ח"כ ד"ר נחמן שי הגיש הצעה לסדר בתגובה לתוכנית להקים מתקן כליאה למסתננים בנגב: "החלטת הממשלה בעניין בעייתית. לא ברור כיצד תסייע לבלימת תופעת ההסתננות ואין ספק כי הנזק בהחלטה עולה על התועלת שבה. כתוצאה מההחלטה, עלולים להיפגע ישובי הדרום וכן תדימתה של ישראל בעולם. על הממשלה לשקול חלופות אחראיות יותר לפתרון הבעיה".

תגובה אחת

נוב 26 2010

זה היה השבוע שהיה

חברות וחברים
המלחמה על הכיס שלנו כצרכנים עלתה השבוע מדרגה. מצד אחד, היו אלו חברות הסלולר, על שלל הלוביסטים שהן מפעילות, שהעלו את מחירי השיחות בתיאום זמנים שמעורר חשד לתיאום מחירים. מצד שני, היו אלו פקידי האוצר שביקשו להעלות את סכום אגרת רשות השידור במסגרת חוק ההסדרים.

נכון לעכשיו, הצלחנו בוועדת הכלכלה, להדוף את הניסיון להעלות את אגרת רשות השידור. אבל אין להסתפק בכך, ועל כן הגשתי הצעה ולפיה סכום האגרה יוקפא לאלתר. במקרה של חברות הסלולר העניין מורכב מעט יותר, ומדובר בקרב ארוך. השבוע הושגה התקדמות משמעותית בתחום, לאחר שהוחלט כי המפעילים הסלולריים לא יוכלו עוד לגבות קנסות ממי שמבקש לעזוב אותן.

בזמן שהכול עוסקים במחיר הטריטוריאלי שתאלץ המדינה לשלם בשל הסכם שלום, דומה שאיש לא נותן דעתו למחיר שנאלץ לשלם על הפרטת אדמות המדינה במסגרת הרפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שלה כזכור התנגדתי נחרצות. הצעת חוק שהגשתי בצוותא עם מספר חברי כנסת, אמורה למנוע מעבר של אדמות מדינה לאזרחים זרים, בלא אישור מיוחד משר השיכון, בכפוף לשיקולי חוץ וביטחון שעליהם ידון עם השרים הרלוונטיים. ההצעה נועדה למנוע מגורמים בלתי רצויים השתלטות על האדמות שתמכור המדינה.

בנוסף, דנה הכנסת בהצעה שהגשתי לסדר על נתוני הגיוס לצה"ל. צבא העם הופך בהדרגה להיות צבא של חלקים מסוימים מאוד בעם. זה מצב שהחברה הישראלית לא יכולה להרשות לעצמה, ולא רק מסיבות ביטחוניות. יש לנושא השלכות חברתיות מוסריות מרחיקות לכת. הדברים מקבלים משנה תוקף, בשעה שהממשלה מנעה, בלחץ ש"ס כמובן, הצעת חוק שנועדה לוודא שכל בת שמקבלת פטור משירות מסיבות דת, תאלץ להוכיח שהיא אכן דתיה. לא ברור במי בדיוק פוגעת הצעת החוק, ועל מי נזעקה הממשלה להגן. מאוד ברור איזה מסר משדרת ממשלת ישראל לצעירים וצעירות בגיל גיוס.

שבוע טוב,

שמרו על קשר

נחמן

2 תגובות

נוב 23 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "כיסו של הציבור אינו עמוק כאורך ידיהם של פקידי האוצר"

ח"כ ד"ר נחמן שי מבקש להקפיא את סכום אגרת השידור, ולא להעלות אותה בשנים הקרובות. הסתייגות ברוח זו כבר הועברה לוועדת הכלכלה של הכנסת: "כיסו של הציבור אינו עמוק כאורך ידיהם של פקידי האוצר. מוטב שהאוצר ימצא מקורות מימון לרפורמה ברשות השידור, או שיבטלה כליל"

לקריאת כתבה בעניין

עדיין אין תגובות

הבא »