ארכיון לחודש אוקטובר, 2010

אוק 26 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "היה ברור כי נפלו פגמים בהליך הבחירה של הרמטכ"ל"

ח"כ ד"ר נחמן שי מסר בתגובה להודעת מבקר המדינה ולפיה בכוונתו לבחון את הליך המינוי של האלוף גלנט לרמטכ"ל: "מהרגע הראשון ברור היה כי נפלו פגמים בהליך הבחירה של הרמטכ"ל. נדרשת, יותר מתמיד, הסדרת התהליך של בחירת ראשי מערכת הביטחון באמצעות חוק. בחירה שתעשה על פי אמות מידה ציבוריות ומקצועיות ולא תהיה נתונה רק בידי הדרג הפוליטי".

לקריאת כתבה בעניין

עדיין אין תגובות

אוק 24 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "חיזוק ירושלים – משימה לאומית"

ח"כ ד"ר נחמן שי, יו"ר השדולה למען ירושלים בירך על החלטת ועדת השרים ולפיה תנתן לבירת ישראל עדיפות לאומית: "חיזוק ירושלים במיוחד בעת הזו, הוא משימה לאומית. החוק יחזק את מעמדה של ירושלים, העיר הענייה ביותר בארץ כיום, כבירת ישראל. הוא ימשוך אליה אוכלוסיה צעירה ואיכתותית ויציע לה איכות חיים ואתגר לאומי"

עדיין אין תגובות

אוק 24 2010

הצעת חוק – דגלים ומדים רק מתוצרת הארץ

ח"כ ד"ר נחמן שי עומד בראש קבוצה המציעה לתקן את חוק חובת המכרזים כך שתינתן עדיפות להצעות של יצרנים ישראלים המציירים דגלים, סמלים ומדי ייצוג של המדינה. הצעת החוק תחול גם על מוצרים אחרים המהווים סממן שלטוני של המדינה. על פי התיקון, תינתן העפדה מתקנת ליצרנים ישראלים, גם אם המחיר שיציעו יהיה גבוה עד 50 אחוזים מהצעותיהם של מתחרים מחו"ל. הרקע להצעת החוק, לה שותפים גם אורי אורבך (הבית היהודי) מירי רגב (ליכוד) שלמה מולה, רונית תירוש, אורית זוארץ ומגלי והבה (קדימה) נעוץ בעבודה שיותר ויותר דגלים וסמלים מיוצרים במדינות שעלות היצור בהן נמוכה כגון סין ותורכיה. אם התיקון לחוק המכרזים יאושר, יהווה הדבר חיזוק משמעותי למפעלים העוסקים בייצור הסמלים, הדגלים והמדים.

לקריאת כתבה בעניין

תגובה אחת

אוק 24 2010

ח"כ נחמן שי בסיור במעלה אדומים: "לחדש את הבניה בגושים"

ח"כ ד"ר נחמן שי סייר היום במעלה אדומים, שם נפגש עם ראש העירייה, בני כשריאל. השניים סקרו את אתרי הבניה, שנותרו שוממים לאחר שאפילו ההודעות על סיום ההקפאה לא הובילו לחידוש הבניה בעיר. במהלך הסיור קרא שי לראש הממשלה לחדש ובמהרה את הבניה בגושי ההתיישבות מחד, אך להמשיך את ההקפאה מחוץ לאותם הגושים מאידך, על מנת לחדש את המגעים להסדר עם הפלסטינים: "מעלה אדומים הינה חלק בלתי נפרד מהגוש המגן וחגורת הביטחון של ירושלים וההיפך. ניתן לעשות אתנחתא בבניה מחוץ לגושים, אך להמשיך ולבנות בתוך הגושים גם בתקופת ההקפאה. אי הידיעה וחוסר הבניה גורם נזק לגושי ההתיישבות הגדולים. אני לא מצליח להבין את נתניהו שמצד אחד אומר שאין ההקפאה ומצד שני אפילו לא מאשר לבנות בגושים".

לקריאת כתבה בעניין

עדיין אין תגובות

הבא »