ארכיון לחודש אוגוסט, 2010

אוג 31 2010

הודעה משותפת של ח"כ ד"ר נחמן שי וח"כ מירי רגב על ממימצאי המבקר בעניין הקצונה הבכירה בצה"ל

מימצאי דו"ח מבקר המדינה השופט לינדנשטראוס צריכים לשמש בסיס לוועדת מינויים לקצונה הבכירה בצה"ל , וועדה שתקבע הליכים מסודרים של הקצינים הבכירים בצה"ל : תא"ל , אלוף ורמטכ"ל.
חברי הכנסת מירי רגב ונחמן שי ברכו על עבודתו החשובה של מבקר המדינה , ואמרו כי על הדו"ח לשמש בסיס לעבודת הוועדה שתקבע הליכים מסודרים למינוי הקצונה הבכירה בצה"ל. ח"כ מירי רגב אמרה כי : " לא נכון כי קצינים בכירים בצה"ל ימונו בזכות היכרות אישית וכן לא בהורדת ידיים עם הרמטכ"ל.

חברי הכנסת רגב ושי ביקשו לקיים בהקדם דיון בוועדת חו"ב במיוחד לאור ההליכים של בחירת הרמטכ"ל ומינויים של הקצינים הבכירים במטכ"ל העתידי של צה"ל.

עדיין אין תגובות

אוג 28 2010

משלחת ח"כים תצא הערב לביקור בטייוואן

אריק בנדר | 28/8/2010
בצל החשש מפגיעה ביחסים עם סין יוצאים הח"כים פרץ, בן סימון, שי ורגב לטייוואן. "ניתן לשמור על קשרי ידידות עם טייוואן שהיא דמוקרטית"

משלחת של חברי כנסת יוצאת הערב (שבת) לביקור בטייוואן כאורחת של הממשלה. בין חברי המשלחת, חברי הכנסת נחמן שי (קדימה), עמיר פרץ (עבודה), דניאל בן סימון (עבודה) ומירי רגב (ליכוד).
למשלחת מתוכננות פגישות רמות דרג עם נשיא טייוואן, עם יו"ר הפרלמנט, עם שר ההגנה ועם שורה של אישים בכירים.

ביקור דומה של משלחת חברי כנסת בטייוואן עורר לפני כשנה תגובות נזעמות בסין לאחר שבין חברי המשלחת אמור היה לצאת גם סגנו של יו"ר הכנסת, כרמל שאמה. הסינים מחו אז בתוקף בפני משרד החוץ ובעקבות בקשתו של יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ביטל שאמה את ביקורו.

"לישראל ולטייוואן קשרי מסחר הדוקים"

ח"כ שי הרגיע ואמר הערב כי הביקור אינו מיועד לפגוע בקשריה של ישראל עם סין. "המשלחת שלנו היא בדרג של חברי כנסת כך שאין כל סיבה לביקורת מצד סין על הביקור", הסביר ח"כ שי, "היחסים עם סין מאוד חשובים לנו אבל לצד יחסים אלה ניתן גם לשמור על קשרי ידידות עם טייוואן שהיא מדינה דמוקרטית".

לדבריו, "לטייוואן יש עניין להציג בפנינו את הישגיה בתחומים שונים. לישראל ולטייוואן קשרי מסחר הדוקים

בהיקף של כ-1.3 מיליארד דולר בשנה. חשוב לנו לטפח יחסי תרבות וכלכלה ואני לא רואה כל סיבה, למשל, מדוע לא יהיו חילופי משלחות נוער בין שתי המדינות".

חברי המשלחת ישהו בטייוואן כשבוע ימים. לקראת הביקור קיבלו חברי המשלחת תדרוך ממשרד החוץ לגבי הרגישויות המיוחדות ביחסי ישראל-טייוואן וישראל-סין. כמו כן, לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם טייוואן והקשרים נשמרים בדרג של משרדי אינטרסים.

עדיין אין תגובות

אוג 22 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "החיפזון הוא מן השטן"

"לצד הברכות שהאלוף גלנט ראוי להן צריך להזכיר לכל, כולל לשר הביטחון כי חקירת המשטרה בעניין זה לא הסתיימה וצריך לחכות לסיומה. שר הביטחון נחפז שלא לצורך. בכל מקרה אין בשום פנים ואופן לעבור לסדר על השתלשלות האירועים שליוותה את התהליך של בחירת הרמטכ"ל החדש. הדרך הנכונה היא לבקש עתה ממבקר המדינה שירחיב את הבדיקה שהוא מנהל עתה לגבי מינוי אלופים בצה"ל, גם לגבי מינוי רמטכ"לים." כך אומר חבר ח"כ ד"ר נחמן שי, חבר ועדת חוץ וביטחון.

עדיין אין תגובות

אוג 22 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "להקפיא"

"הגילויים האחרונים בפרשת המסמך המזויף מעידים כי עניין זה רחוק מסיומו וטרם נפרסה היריעה המלאה מכותבי המסמך ומפיציו ועד לדרך שעשה לתקשורת. בשלב זה ראוי כי שר הביטחון יקפיא את החלטתו – הודעתו בעניין מינוי הרמטכ"ל החדש וימתין עד לסיומה המוחלט של החקירה." כך אומר ח"כ ד"ר נחמן שי, חבר ועדת חוץ וביטחון. "גם לאחר שתתקבל החלטת שר הביטחון ראוי כי יתלווה אליה תהליך ציבורי באמצעות הכנסת או גורם ציבורי אחר על מנת להבטיח את תקינותו של התהליך ואת שקיפותו. אין להמתין 3-4 שנים עד למועד בחירת הרמטכ"ל החדש כדי לבצע השינויים הדרושים בתהליך".

עדיין אין תגובות

הבא »