ארכיון לחודש אפריל, 2010

אפר 24 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "רגע האמת"

נוכח כוונת ראש הממשלה להניח את ידו על רשות השידור ולהכפיפה למרותו תדון היום (יום א') ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעתם של למעלה מ-50 חברי כנסת המבקשים לחזק את עצמאות הרשות ואת מעמדה הציבורי. חוק רשות השידור החדש, אשר אושר בידי הממשלה הקודמת וכבר נדון בכנסת, חוזר עתה לחקיקה ביוזמה פרלמנטרית מקיר לקיר.

ח"כ ד"ר נחמן שי אמר כי, "זהו רגע האמת של הממשלה. בהחלטתה תוכיח אם ברצונה להפוך את הרשות לזרועה הארוכה ולשתקה או להניח לה לתפקד כאחד מיסודות הדמוקרטיה הישראלית."

בהצעת החוק, הממשלה ממנה ועדה ציבורית אשר מביאה לפניה את המינויים המרכזיים לרשות ושל הנהלתה ומציעה מנגנונים נוספים לשמר את עצמאות הרשות. "הממשלה תיבחן היום במעשיה ולא בהצהרותיה" אומר ח"כ שי.

עדיין אין תגובות

אפר 22 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "בחזרה לימים האפלים"

"רשות השידור חוזרת לימיה האפלים שבהם הייתה נתונה לתכתיבי ראש הממשלה ולהנחיותיו." כך אומר ח"כ נחמן שי בתגובה ראשונה על החלטת ראש הממשלה ליטול האחריות המיניסטריאלית על רשות השידור.

התמיכה הרחבה לשידור הציבורי כפי שנראתה לאחרונה מעידה כי הציבור רוצה שירות עצמאי וחזק ולא עוד זרוע ארוכה של הממשלה המשרתת את רצונותיה. בעידן של שחיתות ציבורית רשות השידור צריכה להגן על הציבור ולא על הממשלה וסוכנויותיה. ח"כ שי הודיע כי בימים הקרובים תוגש לוועדת השרים הצעת החוק של רשות השידור בתמיכת 52 חברי כנסת ואשר נועדה לנתק את השידור הציבורי מן ההשפעה הפוליטית כפי שעושה עכשיו ראש הממשלה נתניהו.

עדיין אין תגובות

אפר 14 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "לבטל את הצו"

ח"כ נחמן שי קורא לשר הביטחון לבטל את הצו הצבאי שנחתם לאחרונה בידי אלוף פיקוד מרכז ונועד להרחיק מאזור יהודה ושומרון עובדים לא חוקיים. ח"כ שי: "הביקורת שנמתחה על ידי ממשלת ירדן כלפי הצו מעידה כי הוא גורם להידרדרות נוספת ומסוכנת ביחסי ישראל ירדן. יחסים אלה בלאו הכי במצב קשה וירדן חוזרת ומותחת ביקורת על הקיפאון המדיני ולכן מן הראוי להאזין לקולות הבאים מעמאן ולהשהות את הצו בטרם יגרם נזק בלתי הפיך ליחסי ישראל ירדן."

עדיין אין תגובות

אפר 13 2010

מבקר המדינה: הגימלה של ח"כ נחמן שי – תקינה

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) מיכה לינדרשטראוס, הודיע השבוע לח"כ נחמן שי, כי לאחר בירור נושא צבירת זכויות הפנסיה שלו בשירות בצה"ל, החליט לסיים את טיפולו בנושא.

במכתבו לח"כ שי המבקר כותב כי צה"ל מסר לו הנתונים הקשורים לתקופת שירותו בתפקידיו השונים והחלטותיהם של הרמטכ"לים, רא"ל דן שומרון ז"ל ויבל"א, רא"ל, אהוד ברק שניתנו בהתחשב בנתונים אלה. המבקר מציין כי לנוכח הזמן הרב שחלף וההסברים שמסר צה"ל בעניין זה "החלטתי שלא להמשיך ולבדוק את הסוגיה".

ובאותו עניין, במכתב ששיגרה מזכירת הפיקוד העליון בצה"ל לתנועת אומ"ץ היא אומרת: "ההחלטה בעניין התקבלה בהתאם להוראות החוק בצה"ל ועמדו ביסודה טעמים ענייניים".

בתגובה אמר ח"כ נחמן שי: אני שמח על הודעת מבקר המדינה והחלטתו. כפי שאמרתי לאורך כל הדרך, ההחלטות הקשורות לשירותי הצבאי התקבלו ברשות ובסמכות ועכשיו ניתן לכך גם אישור המבקר.

עדיין אין תגובות

הבא »