ארכיון לחודש פברואר, 2010

פבר 24 2010

נאום במליאה – חרם משרד החוץ על שדולת J. Street"

מאת: נושאים: נאומים

תודה, אדוני היושב-ראש, חברי חברי הכנסת, בזמני הבלתי-מוגבל אני רוצה לומר כמה מלים על עוד פרשה מביכה שנקלענו אליה במשרד החוץ וביחסיו עם ארגון. J Street היא שדולה יהודית שפועלת בקונגרס האמריקני. אני רוצה לצטט מתוך האתר שלהם מה הם: זאת היא זרוע פוליטית או ישראלית למען השלום, תנועה למען השלום. אנחנו רוצים לשנות את הכיוון של המדיניות האמריקנית במזרח התיכון, ולהרחיב את הדיון הציבורי בנושאים מדיניים, בארצות-הברית, על המזרח התיכון. אנחנו תומכים במנהיגות אמריקנית חזקה, אשר תסיים את הסכסוך הישראלי-ערבי והישראלי-פלסטיני בשלום ובאופן דיפלומטי. זה מה שאומר J Street.

ובכן, J Street הוא קבוצת לובי חדשה, שמשך פעולתה אולי שנה פלוס, וכבר מראשית ימיה היא נתקלה בקשיים ביחסים שלה עם משרד החוץ. בכינוס הראשון שלהם בוושינגטון לפני חודשים אחדים סירב השגריר לבוא ולדבר אתם. אחרי מאמצים גדולים וכדומה, ואחרי שהעניין נעשה פומבי, נשלח איזה נציג של השגרירות.

עכשיו המשלחת של הארגון הזה, של השדולה הזאת, הגיעה לישראל. חמישה חברים בקונגרס האמריקני, בבית הנבחרים האמריקני, מנכ"ל הארגון ועוד מנכ"ל של ארגון הקרוי "כנסיות למען שלום במזרח התיכון".
הם ביקשו סדרת פגישות בישראל. הם ביקשו מראש הממשלה, מהנשיא, שר הביטחון וכדומה. הם פגשו את סגן ראש הממשלה, הם פגשו את חבר הכנסת עמיר פרץ, שישנו פה, את יושב-ראש ועדת החוקה, חוק ומשפט, את ראש מועצת יש"ע, את יושב-ראש האופוזיציה וכדומה. אני רוצה לציין, שבדרכם לכאן הם פגשו את מלך ירדן והם פגשו את יושב-ראש הרשות הפלסטינית.

הם באו לכאן, והמשרד היחיד שסירב להתייחס אליהם הוא משרד החוץ. הם ביקשו את שר החוץ, הם ביקשו את סגנו, ואני מצטט מתוך ההודעה שלהם: למרות מאמצים רבים, לא הצליחה המשלחת לקבל תשובה בכתב או בעל-פה ישירות ממשרד החוץ ביחס לפגישות אלה, ומשרד החוץ לא הציג שום הוכחה לכך שהשיב לפניות האלה במישרין.

לא רק זה, אלא שבסדרת ידיעות שהיו בעיתונים והופיעו בהרחבה נאמר – משרד החוץ הורה: להחרים את הפגישות שנקבעו עם חברי הקונגרס האמריקני. ועכשיו אני מפסיק להבין, מה קורה לנו ביחסינו עם J Street, ולצערי הרב, ביחסינו גם עם מדינות בעולם. האם אנחנו הכרזנו מלחמה על הקונגרס האמריקני? האם אנחנו חושבים שחמישה חברים בקונגרס האמריקני אינם חשובים? האם יש סיבה, שאולי במקרה דעתם אינה כדעתה של ממשלת ישראל, שזה לא עבירה על פי החוק, לפי מיטב ידיעתי, מדוע הם לא יכולים להתקבל במשרד החוץ?

אני יודע שיצאו הבהרות אחר כך וסיבות ונסיבות. רבותי, בשורה התחתונה, לא שר החוץ ולא סגנו, שיושב אתנו באולם, קיבלו את המשלחת מארצות-הברית. אני לא מבין למה זה קורה. אני רוצה לגנות את זה, אני רוצה לשמוע הסברים, ובעיקר אני רוצה לשמוע, אדוני סגן שר החוץ, שנעשתה טעות, שזה לא היה צריך להיות, ואם J Street, או איזו קבוצה אחרת, שעוסקת בעניינים יהודיים ובענייני ישראל בארצות-הברית, באה לישראל, משרד החוץ, ואדוני כלול בו, ייפגש אתם, מפני שזה דו-השיח החשוב ביותר שמדינת ישראל צריכה לנהל. תודה רבה.

עדיין אין תגובות

פבר 23 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "השתלטות פוליטית פסולה על רשות השידור"

במכתב דחוף אותו שיגר לפני דקות אחדות ח"כ נחמן שי ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, פונה ח"כ שי במטרה למנוע את המהלך הפוליטי המבקש להציב את מנכ"ל משרד רה"מ, מר אייל גבאי, לממונה על ביצוע חוק רשות השידור.

ח"כ נחמן שי: "העברת האחריות על רשות השידור למנכ"ל משרד ראש הממשלה, שהינו מינוי אישי של ראש הממשלה, מעלה חשש כבד לניגוד עניינים, לשימוש פסול בכוח השלטוני, ולניצול ציני של המשבר הקשה ברשות השידור לצרכים פוליטיים צרים"

עדיין אין תגובות

פבר 22 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "הכספת של רשות השידור נפרצה"

בדיונים בוועדת ביקורת המדינה בנושא רשות השידור אמר ח"כ ד"ר נחמן שי את הדברים הבאים: "הכספת של רשות השידור נפרצה ועתה יכול הדרג הפוליטי להגיע אל תכני השידור, המצויים בכספת זו, ולהשפיע עליהם. ללא שר ממונה, ללא פיקוח ציבורי, ללא שדרת ניהול קבועה ועם סכסוכי עבודה מתמשכים, מנצלת הממשלה את חולשת הרשות כדי להשפיע עליה ולכוונה כרצונה. על מבקר המדינה לבחון את שורשי המשבר ברשות השידור ולא רק את תוצאותיו." סיכם ח"כ נחמן שי.

עדיין אין תגובות

פבר 22 2010

ח"כ ד"ר נחמן שי: "Back to the 60's"

"באווירת הרטרו ושיקום אתרים עתיקים שהשתלטה על הממשלה מבקש ראש הממשלה להחזיר את רשות השידור ל"שנות השישים הטובות". כזכור עד שנת 1965 השתייכה רשות השידור למשרד ראש הממשלה והייתה כפופה לו. עכשיו קלע ראש הממשלה את רשות השידור למשבר חמור ביותר בתולדותיה; ללא שר ממונה, ללא פיקוח ציבורי, ללא תקציב ועם שדרת ניהול זמנית ורעועה. בנסיבות אלה הופכת רשות השידור להיות "חיית המחמד" של הממשלה ושידוריה פרוצים ללחצים ולהשפעות פוליטיות. כך מחזיר ראש הממשלה את השידור הציבורי לימיו השחורים". כך אומר הבוקר ח"כ נחמן שי (קדימה).

עדיין אין תגובות

הבא »