ארכיון לחודש נובמבר, 2009

נוב 30 2009

ח"כ ד"ר נחמן שי: לעכב מינוי מליאת רשות השידור

ח"כ נחמן שי (קדימה) פנה לשר ההסברה והתפוצות והממונה על רשות השידור, יולי אדלשטיין וביקש כי, יעכב את כל הפעולות הכרוכות בהגשת המליאה החדשה ויקיים תהליך כפי שנדרש על פי חוק על מנת שיעמוד במבחן הציבורי.

במכתבו ציין ח"כ שי: "הרכב המועמדים למליאת רשות השידור, המוצעת ע"י השר, אינו עומד במבחן ציבורי ראוי. הרשימה כוללת מינויים בעלי רקע פוליטי, מינויים של מקורבים ומינויים המכילים ניגודי עניינים מובהקים. כמו כן, תהליך ההתייעצות לא היה מקיף ושקוף ומשום כך נמנע מגופים ציבוריים שונים להציג מועמדים למליאת הרשות."

בעבר נפסלה מליאה אחת של רשות השידור בידי בג"צ וכך עלול להיות גורלה של המליאה החדשה אם לא יתמלאו התנאים הנדרשים עפ"י חוק רשות השידור.

ח"כ שי תובע מהשר למשוך את הרשימה הקיימת ולהציג במקומה רשימה חדשה התואמת את חוק רשות השידור ואת האתגרים העומדים היום בפניה.

עדיין אין תגובות

נוב 29 2009

מעמדם של ילדי העובדים הזרים

מענה משרד ראש הממשלה בנושא מעמדם של ילדי העובדים הזרים

עדיין אין תגובות

נוב 26 2009

ח"כ ד"ר נחמן שי: "שתי ידיים ימניות"

"דבריה של לימור ליבנת הערב כנגד הממשל האמריקני מוכיחים כי לממשלה הזו יש שתי ידיים ימניות ואף הן אינן יודעות מה האחת ומה האחרת עושות." כך אומר ח"כ נחמן שי (קדימה) חבר ועדת חוץ וביטחון.

"אתמול," מוסיף ח"כ שי, "מנסה ראש הממשלה לרצות את הממשל האמריקני ולהקפיא את ההתנחלויות, והערב, מתוודה השרה לימור ליבנת כי לנתניהו יש 'בעיה' עם הממשל בארה"ב. זה לא יפריע לנתניהו להסביר מחר לממשל האמריקני את קשייה הביטחוניים של ישראל, את צרכיה הביטחוניים, את קשיה הכלכליים, ואת הלחצים הבינלאומיים המופעלים עליה ולבקש כמובן את עזרתה. אכן, 'נפלנו על ממשל אמריקני נורא'".

עדיין אין תגובות

נוב 25 2009

נאום במליאה – חוק הרשות השניה – הארכת זיכיון לשידורי הערוץ השלישי

מאת: נושאים: נאומים

תודה רבה, אדוני היושב-ראש, חברי הכנסת, חברי כרמל שאמה, כוונת הצעת החוק שמגיעה היום לכנסת היא לאפשר לערוץ-10 שנתיים נוספות של שידור, שבהן הוא יוכל לעמוד בדרישות שהוא נדרש למלא כאשר התמודד במכרז, ותעמיד אותו בתקופה ההארכה הזאת במצב שווה לזה של ערוץ-2.

הצעת החוק הזאת באה בתקופה שבה שדה השידורים בישראל, שאדוני היושב-ראש מכיר עוד מתקופת שירותו כשר התקשורת, עובר שינויים דרמטיים. הכוונה היא להעביר את שחקני הטלוויזיה משיטה של זיכיונות לשיטה של רשיונות; הכוונה היא להביא פרסומות לעולם הכבלים והלוויין, וכן הלאה וכן הלאה.

אבל הדבר לא יצא אל הפועל. בכל מקרה, ההצעה שלנו, כאמור, נועדה להעמיד את המשדרים בערוץ-2 ובערוץ-10 על אותו מישור ולאפשר להם לעבור יחד, אם ירצו, מתקופת הזיכיונות לתקופת הרשיונות.

הדבר הזה לא פשוט כל כך, מפני שערוץ-10 באמת לא עמד לאורך השנים במחויבויות שהוא קיבל על עצמו במכרז, ואני לא חושב שמישהו, כולל בבית הזה, רשאי לפטור מתמודדים במכרז מלעמוד בהתחייבויות שלהם. היום זה תקשורת, מחר זה כבישים, מחרתיים זה בתי-חולים וכן הלאה וכן הלאה. התחייבות זו התחייבות זו התחייבות, והם חייבים לעמוד בה.

עם זאת, ניכר כי הערוץ שיפר את רמת העמידה בהתחייבויות. בשנת 2008 הוא עמד בהתחייבויות שלו, ולכן יש, כנראה, מקום להאמין שכך יעשה גם בעתיד. זה בהחלט היה שיקול שסייע בידי חברי ובידי להציע את ההארכה בתנאי המכרז.

יש חשיבות רבה לקיומו של ערוץ-10. הוא מוסיף ממד לעולם התקשורת בישראל, הוא מוסיף במה, הוא מוסיף אפשרויות רבות ומגוונות ליצירה הישראלית, לחדשות. כל מי שרצה בשעתו לראות את שדה התקשורת בישראל מתעשר וגדל ומתפתח ראה גם בערוץ-10 שלב קריטי בדרך הזאת. יציאתו של ערוץ-10 מתוך המערכת הזאת תהיה מכה קשה, ובסופו של דבר תפגע בתחום עצמו. לכן, ההיגיון מחייב שכל מי שרוצה באמת בתקשורת ישראלית רבה, מגוונת ודמוקרטית, יתמוך בהארכה לתקופה של השנתיים הקרובות.

הממשלה הבינה את רוח הדברים שעלו מהצעת החוק הזאת, והיא כבר הקדימה והגישה לכנסת הצעת חוק משלה, ואני רוצה לשבח אותה על כך, כי יכול מאוד להיות שראוי שמהלך כל כך דרמטי כמו הארכת זיכיון לשנתיים נוספות בתחום התקשורת – שהוא תחום כל כך רגיש ופגיע וצריך לנהוג בו ברגישות – יפה שתעשה זאת הממשלה ולא אנחנו. ההצעה הזאת כבר אושרה על-ידי הכנסת בקריאה ראשונה, וכבר הגיעה היום לוועדת הכלכלה בראשותו של אופיר אקוניס, והדברים מתנהלים כמו שצריך.

עם זאת, אני חושב שטוב שאנחנו יזמנו את הרעיון הזה ודחפנו אותו קדימה, כי בכך גרמנו לזירוז כלשהו של התהליך הזה. אנחנו נצטרך לראות בחודשים הקרובים את הצעת החוק הזאת עוברת במהירות כדי שנוכל להגיע לדיון הכללי והרחב בסוגיה של התקשורת בישראל, ולכן אני אודה לחברי הכנסת על תמיכתם. תודה רבה.

עדיין אין תגובות

הבא »