ארכיון לחודש ספטמבר, 2009

ספט 30 2009

ח"כ נחמן שי: "מידע למשפחות שכולות"

ח"כ נחמן שי (קדימה) פנה ליו"ר מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, וביקש כי מועצת העיתונות תדון בדחיפות בקביעת כללים על מנת למנוע פרסום שמות חללי צה"ל, או מי שנפטרו בנסיבות אזרחיות, בטרם נמסרה הודעה רשמית למשפחות.

בעבר היה נהוג כי התקשורת מכבדת את כבודן של משפחות שכולות, אולם נראה כי הסכמה סביב נושא זה התפוררה ומכאן באו יוזמות לחקיקה של חברי כנסת. במכתבו הציע ח"כ שי, כי מועצת העיתונות תבחן כיצד ניתן להבטיח שמידע מסוג זה יישאר חסוי עד שיימסר למשפחה באופן רשמי ע"י גורם מוסמך. עוד הוסיף ח"כ שי כי עדיף שיתוף פעולה של התקשורת על פני אכיפה באמצעות החוק.

עדיין אין תגובות

ספט 30 2009

ח"כ נחמן שי: "הממשלה יורדת מן העץ"

"ממשלת ישראל עומדת להקים ועדת חקירה כדי לחקור את מבצע 'עופרת יצוקה'. שבועיים לאחר שממשלה זו הגיבה בהתלהמות ובאמוציונאליות על דו"ח גולדסטון, היא יורדת מן הסולם שעליו טיפסה ונעזרת בועדת חקירה שהציע גולדסטון על מנת לסכור את השיטפון שהביא הדו"ח". כך אומר הבוקר ח"כ נחמן שי (קדימה)

"כדרכה הממשלה אינה עקבית והחלטותיה מתקבלות בפזיזות ותחת לחץ. מעמדה הבינלאומי של ישראל רעוע מידי מכדי שיעשו בו ניסיונות כאלה."

עדיין אין תגובות

ספט 30 2009

ח"כ נחמן שי: "להסיר את הכתם"

"האירוע היום בלונדון, ודו"ח גולדסטון שהתפרסם לאחרונה מחדדים את הצורך להקים ועדת ממלכתית שתחקור את אירועי עופרת יצוקה" ותסיר את הכתם שועדת גולדסטון ביקשה להטיל על ישראל." כך אומר הערב ח"כ נחמן שי, חבר ועדת חוץ וביטחון.

"אין זו החלטה קלה והיא מעוררת הסתייגות, במיוחד נוכח העובדה שצה"ל עוסק כבר בתחקור המבצע. יחד עם זאת, על מנת לסכל את המערכה הבינלאומית נגדנו ובחזיתות אחרות ראוי כי ישראל תבדוק בעצמה את מבצע עופרת יצוקה ותציג מסכנותיה כבל עם ועולם."

ח"כ שי מקווה שהכנסת וועדת חוץ וביטחון יקיימו על כך דיון בקרוב ויגיעו למסכנה זו שהיא בלתי נמנעת בנסיבות הנוכחיות.

עדיין אין תגובות

ספט 29 2009

ח"כ נחמן שי: "ועדת חקירה חיצונית למחדלי השב"ס"

"שלושה עשר מעשה התאבדות שהתרחשו בבתי הסוהר מתחילת השנה ובמיוחד שני מקרי התאבדות האחרונים מחייבים חקירה משפטית ולא ניתן להפקידה בידי השב"ס." כך אומר הבוקר ח"כ נחמן שי חבר ועדת חוץ וביטחון.

הטענה הנשמעת משירותי בתי הסוהר כאילו לא ניתן למנוע מאסירים להתאבד היא מגוחכת ושטותית. אם יבצע השב"ס את עבודתו כהלכה, במיוחד כשמדובר באסירים בעלי סבירות גבוהה להתאבד, מקרים אלה לא יתרחשו. על מנת להבהיר כיצד בכל זאת אסירים מתאבדים ראוי כי השב"ס לא יחקור את עצמו, ומלאכה זו תעשה בידי גורמים חיצוניים ובלתי תלויים.

במקביל פונה ח"כ שי לועדת הפנים של הכנסת שתדון בדחיפות בריבוי התאבדויות בבתי הסוהר.

עדיין אין תגובות

הבא »