ארכיון לחודש יוני, 2009

יונ 30 2009

"זה לא העניין שלו"

"הנשיא סרקוזי, כמו כל ראש מדינה אחר, שגה שגיאה חמורה כאשר הציע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להחליף את שר החוץ אביגדור ליברמן ", כך אומר הבוקר ח"כ נחמן שי (קדימה).

"עם כל הכבוד לסרקוזי, ידיד ישראל, אין הוא רשאי להכתיב למדינה ידידותית ככל שתהיה מי יהיה שר החוץ שלה. ממשלות בישראל נבחרות ע"י הציבור והכנסת והן חייבות להם ולהם בלבד דין וחשבון."
עוד הוסיף ח"כ שי כי "למרות שיש לי ביקורת חריפה על שר החוץ ועל מדיניות החוץ של ישראל , אני סבור כי אין זה עניינו של סרקוזי. אלו הם דברים הנעשים במגרש הביתי וע"פ כללי המשחק הדמוקרטי הנהוגים במדינת ישראל".

עדיין אין תגובות

יונ 29 2009

ח"כ נחמן שי הגיש שאילתא לשר הביטחון על תקופת כהונתו של ראש המכון הביולוגי בנס ציונה

ח"כ נחמן שי הגיש שאילתא לשר הביטחון בנוגע למנהל המכון הביולוגי בנס ציונה ,ד"ר אביגדור שפרמן, המשמש בתפקידו כ-14 שנה.
ח"כ שי שאל את שר הביטחון, האם תקופת שירותו של ד"ר שפרמן מוגבלת ואם כן לכמה זמן ובנוסף , אם וכאשר יסיים את תפקידו קבועים נהלים לבחירת מנהל חדש.

בהתייחסו לד"ר שפרמן אמר ח"כ שי כי "כהונה ציבורית צריכה להיות קצובה בזמן-זהו הדבר הבריא ביותר לכל מערכת באשר היא. האם תקופת כהונתו של ד"ר שפרמן המשמש בתפקידו כבר כ-14 שנה קצובה בזמן? האם קיימת כוונה להחליפו?האם קיימת כוונה להוציא מכרז לתפקיד?"

תגובה אחת

יונ 28 2009

שאילתא: מינויי בכירים בצה"ל

מאת: נושאים: שאילתות

נודע כי הליך המינויים בצה"ל מתעכב וכתוצאה מכך אין מתמנים בעלי תפקידים בכירים ואלופים.

רצוני לשאול:
1. האם תאשר מידע זה?
2. למרות הבטחת הרמטכ"ל למנות שני סגנים במהלך כהונתו, הדבר אינו מתבצע. מדוע? מה ההשלכה על מינוי סגן הרמטכ"ל?
3. האם אין מחובתו של השר להבטיח רצף מינויים בצה"ל, כנדרש מפעילותו השוטפת?

עדיין אין תגובות

יונ 28 2009

"ביבי מכשיר את החמאס"

"בניגוד להבטחתו ערב הבחירות עוסק עתה ראש הממשלה במרץ רב בהכשרת שלטון החמאס בעזה ומתן לגיטימציה לארגון הטרור ששם לו למטרה את השמדת מדינת ישראל " , כך אומר הבוקר ח"כ נחמן שי (קדימה).

"בהסכם המתגבש והולך מאחורי הקלעים תוך הסתרתו מעין הציבור, מצטרפת הממשלה ליוזמה המצרית של הפשרת היחסים בין החמאס לרשות הפלשתינאית אשר תסתכם במתן אישור הלכה למעשה לממשלת החמאס בעזה. זהו הרקע לנסיעתו הבהולה של שר הביטחון לוושינגטון.
כך,בניגוד להצהרותיו והבטחותיו ערב הבחירות, מכשיר ראש הממשלה את החמאס והופך אותו לשותף בעל מעמד ברשות הפלשתינאית , כל זה מבלי שהחמאס שינה אפילו אות אחת במצעו האידיאולוגי".

עדיין אין תגובות

הבא »