ארכיון לחודש אפריל, 2009

אפר 25 2009

"שר החוץ ליברמן שוב מבעיר שריפה בשדה המדיני"

בעקבות הראיון שהעניק שר החוץ אביגדור ליברמן היום, יום שבת, לעיתון הגרמני "ברלינר זיטונג" אומר ח"כ נחמן שי (קדימה) כי "שר החוץ שוב מבעיר שריפה בשדה המדיני והפעם ביחסי ישראל –סוריה" .

"דברי שר החוץ הפוסלים את סוריה למשא ומתן עם ישראל מזמנים עתיד עגום ליחסים שבין ישראל לשכנותיה. כל ממשלות ישראל כולל ממשלות הימין שקדו על השגת הסכמי שלום על מנת להפיג את מצב העוינות והאימה בינינו לבינם."

עוד הוסיף ח"כ שי כי " גם אם סוריה אכן היא אויב ונותנת מקלט לאויבי ישראל, עדיין שומה על ממשלת ישראל לחפש כל נתיב להסדר עם סוריה ועם כל מדינה ערבית אחרת. "

עדיין אין תגובות

אפר 24 2009

"מדיניות החוץ של ממשלת נתניהו מתמוטטת כמו מגדל קלפים"

"מדיניות החוץ של ממשלת נתניהו מתמוטטת כמו מגדל קלפים", כך אמר היום, יום ב', חבר הכנסת נחמן שי (קדימה).
"רק בשבוע שעבר בפגישה עם שליח הממשל האמריקאי למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, דרש ראש הממשלה כי הערבים יכירו כתנאי מוקדם במדינת ישראל כמדינה יהודית. הבוקר כבר שינה ראש הממשלה את דעתו והסיר את תנאי זה".

עוד הוסיף חבר הכנסת שי כי " מדיניות חוץ חייבת להיות עקבית. מוטב כי ממשלת נתניהו שזה עתה הוקמה תחדל מלזגזג ותאמץ במהירות את הפתרון המדיני היחיד המקובל על הקהילה הבינלאומית ועל מרבית הציבור הפלשתינאי והוא שתי מדינות לאום לשני עמים."

עדיין אין תגובות

אפר 23 2009

שאילתא: ד"ר יהושע גוזס

מאת: נושאים: שאילתות

על פי פרסומים בתקשורת, פשטו חוקרים של המשטרה ושל יחידה הממונה על הביטחון במערכת הביטחון, לביתו של ד"ר יהושע גוזס, החרימו מסמכים ומחשב ועיכבו אותו לחקירה.
ככל הנראה, החקירה נגדו נובעת מידיעות שהופיעו לאחרונה בתקשורת אשר עניינן הניסוי ההמוני בחיילי צה"ל כנגד מחלת האנתרקס.
לאור הדו"ח של ההסתדרות הרפואית בעניין זה וגם מסמכים אחרים שהגיעו לידי, אינני יודע אם ד"ר יהושע גוזס אכן אחראי לידיעות הללו. בכל מקרה ובכל הכבוד, הבעיה אינה במי מסר את המידע, אלא מהו המידע.
פרשת החיסון באנתרקס היא ללא ספק כישלון של מערכת הביטחון, כפי שמתגלה מהדו"ח של ההסתדרות הרפואית וממסמכים אחרים ששוחררו על ידי מערכת הביטחון בהוראת בג"צ.
חשוב וראוי כי מערכת הביטחון תבחן צעדיה ופעולותיה בעניין זה, תפצה את כל החיילים שהיו חשופים לניסוי ותוודא כי ניסויים מסוג זה אינם נערכים עוד בחיילי צה"ל.
ח"כ נחמן שי שואל:
1. מהו הרקע לחקירה נגד ד"ר יהושע גוזס?
2. באילו פעולות נוקטת מערכת הביטחון בכדי לפצות את החיילים ששימשו כאוכלוסיית המחקר בניסוי?
3. כיצד מערכת הביטחון מבטיחה כי ניסויים מעיין אלו לא ייערכו עוד?

עדיין אין תגובות

אפר 22 2009

"חודש ימים לאחר הקמת הממשלה מבוקשת מדיניות חוץ"

"חודש ימים לאחר הקמת הממשלה נדרשת מדיניות חוץ על מנת להבהיר לציבור בארץ ולדעת הקהל העולמית מהי מדיניות החוץ של ישראל ולאן ישראל מכוונת אותה.
מבול ההצהרות, הרעיונות והידיעות השונות שמגיעות מירושלים, יוצרים מבוכה מוחלטת: מהי דרכה של הממשלה החדשה? האם ישראל ממשיכה את הרעיון של שתי מדינות לשני עמים? האם מפת הדרכים קיימת או מתה? האם תהליך אנאפוליס ממשיך או גווע? האם ישראל בעד יוזמת השלום הסעודית? האם ארה"ב ממשיכה להיות המובילה של תהליך השלום או שישראל מערבת מדינות אחרת ובראשן רוסיה ובכך פוגעת במעמדה המוביל של ארה"ב?

ראש הממשלה חייב בדחיפות לגבש את המדיניות הזו ובינתיים, להורות לחברי ממשלתו על דממת אלחוט על מנת למנוע את המשך המבוכה."

עדיין אין תגובות

הבא »