'תקשורת'

מרץ 20 2015

השבוע שהיה כך היה: רצון הבוחר 15-19.3.15

חברות וחברים,

זה לא מה שרציתי לכתוב בסוף השבוע הזה, אבל זה מה שיצא ועם זה נצטרך לחיות בשנים הקרובות. האמת היא פשוטה וכואבת: הליכוד ניצח בבחירות 2015. כדאי לקרוא את המשפט הזה פעמיים כדי להאמין ולהבין, אבל בשום אופן לא להתכחש. נכון, המחנה הציוני השיג הישג מצוין. 24 מנדטים (ואני בתוכם), מפלגת מרכז – שמאל ותיקה ומתחדשת, רעננה ומלאת מרץ, שהציבור שלח לאופוזיציה.

בשנת 2015 אמר הציבור כי הוא רוצה ממשלה לאומית – לאומנית, ימנית, דתית – חרדית. זו תהיה הקואליציה הבאה והיא תנהל את חייה של מדינת ישראל בשנים הקרובות.

מדוע הגענו לתוצאה זאת? יש הרבה סיבות, יותר מידי סיבות, כל אחת מהן נכונה ועדיין אינני יודע מהי הסיבה המכרעת. אולי כדאי להשוות את תהליך ההצבעה לחיי נישואין, זה מתחיל באהבה גדולה ואחרי כמה שנים (מעט או הרבה) יש משברים,  אפילו הרהורי עזיבה, אבל בסוף, ברוב המכריע של המקרים חוזרים לחיות יחד, לפעמים באושר ולפעמים פחות. זה מה שקרה למצביעי הליכוד. הם חזרו הביתה, בלי רצון, בהסתייגות, אולי אפילו בטינה, אבל חזרו. וכמובן קיבלו אותם בבית, בחזרה, כי הרי "בית לא עוזבים". נכון?

לכן, את הנאמנות הזאת אי אפשר, כנראה לשבור או להפסיק. היא נמשכת, חרף ולמרות המצב הכלכלי הקשה (אשר כנראה פחות קשה, הרבה פחות קשה ממה שאומרים), וכמובן המצב הבינלאומי הנוכחי והעתידי, שאינו מעניין את הישראלי הממוצע. ביבי הצליח ליצר מציאות מותאמת עבור נאמניו, בתוכה כלל גם את בעיותיה הביטחוניות של ישראל, שבכל ראיה עמוקה  נראות רע, אבל הוא הפך אותן להצלחה גדולה ולמנוף לבחירתו מחדש.

השנה זכיתי להצביע למדגם ולתוצאות האמת

הנה מה שצריך לעשות עכשיו: לשבת באופוזיציה בביטחון ובמוטיבציה מטורפת, לעבוד קשה ויותר קשה. נזכור כי אנחנו מייצגים ארץ שלמה ולא חלקים או פלגים שלה. 750,000 בוחרים לא הולכים ברגל. זה מספר עצום ומחייב. התקופה הזאת יכולה להיות קצרה או ארוכה, לא חשוב. צריך רק להקפיד כי הבחירות הבאות, לכשתגענה ימצאו אותנו באופוזיציה ערוכים יותר מתמיד להחליף את הממשלה.

סדר היום הלאומי שלנו מלא אתגרים וככל הנראה הם יגדלו ויתעצמו. הרמזים הראשונים שקיבלנו מהנשיא אובמה ומארצות הברית הם רק התחלת תהליך של שינוי לרעה במעמדנו הבינלאומי. אנחנו נדאג למדינה הזו, מבית ומחוץ. היא שלנו, למי שמתבלבל.

דבר מידי שחייב להיעשות, הוא שיקום היחסים עם המגזר הערבי. בדרכו חזרה לקדנציה רביעית, קרע ראש הממשלה את הריקמה העדינה של יחסי יהודים וערבים בישראל. מדובר לא רק בערבים, אלא גם בנו עצמנו. זה הם ואנחנו.  אם זהו סימן לבאות, מרחף לפנינו ענן כבד מעל לדמוקרטיה הישראלית ולערכיה. עוד קרב גדול שמצפה לנו.

על נושאים אלה ואחרים דיברתי השבוע בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב', בערוץ 1, בגלי ישראל ומעל במות תקשורת נוספות.

ולסיום, נבחרתי כאמור לכנסת ה-20 על ידכם. אני מודה לכם. בכוונתי להיות הנציג שלכם ושלכן בשנים הקרובות. אני מבקש כי תראו בי השליח שלכם ותציידו אותי בכל הצעה, רעיון או מחשבה שניתן ושחשוב להעלותה בזירה הפרלמנטרית. אני שם בשבילכם ובשבילכן.

שבת שלום,

נחמן שי

עדיין אין תגובות

מרץ 16 2015

רגע של א מ ת

חברות וחברים,

נגמרו, פחות או יותר המילים. עכשיו צריך לעשות. לבוא לקלפי ולהצביע א מ ת.

החודשים האחרונים היו חודשים מכוננים. מרגע שמערכת הבחירות נקבעה במפתיע, פעלנו על מנת להקים אלטרנטיבה לנתניהו ולמחנה הימין. האלטרנטיבה היא כאן וקוראים לה המחנה הציוני. אין אחרת.

אחדים מאיתנו רוצים להתפנק; הם רוצים גם וגם, גם את הרצוג כראש ממשלה וגם את המפלגה שלהם. זה לא הולך. בעוד 48 שעות, לכשתתוודענה התוצאות המלאות, יוכל הנשיא ריבלין להחליט על מי הוא מיטל את הרכבת הממשלה. אם המחנה הציוני יוביל ובגדול, ריבלין ייתן להרצוג ולליבני את המפתחות. מכאן הדרך פתוחה לשינוי. עוד מנדט או שניים ליאיר לפיד לא ישנו דבר. הוא יהיה בממשלה והוא יהיה איתנו. עוד מנדט או שניים להרצוג – יכולים הכריע.

הניצחון הוא בר השגה. זה הזמן להתקשר לחברים וחברות, לידידים ולידידות וכמובן לבני המשפחה באשר הם ולחלוק עמם את דעתכם. זהו אמצעי השכנוע היעיל ביותר. אתם גם מוזמנים ומוזמנות לעלות את התמונות המצורפות לדף הפייסבוק שלכם.

בהופעותיי הרבות בעת האחרונה אמרתי ואני חוזר ואומר: כל הים הגדול לא יכיל את הדמעות שיזלגו ביום רביעי בבוקר, אם נחמיץ את הרגע הזה.

אל תחמיצו את ההזדמנות. זהו רגע של א מ ת.

שלכם,

נחמן שי

עדיין אין תגובות

מרץ 13 2015

השבוע שהיה כך היה: זמן אמת 8-12.3.15

חברות וחברים,

בתחילת השבוע הצגנו את מצע המחנה הציוני לבחירות 2015. בחודשיים האחרונים עבדתי, יחד עם חבריי, עו"ד מלי פולישוק בלוך והרב גלעד קריב על מצע זה. המצע הנוכחי הושתת על מצע 2013 של מפלגת העבודה וכן על עקרונות התנועה. נוסף על כך, לפנייתי נענו רבים במחנה הציוני ומחוצה לו, שהעבירו לנו רעיונות, מחשבות והצעות. את כל אלה איגדנו למסמך אחד מקיף וכולל שעבר את עיונם ואישורם הקפדני של יצחק הרצוג וציפי לבני.

המצע הזה הוא עכשיו המצפן שלנו לקראת הבחירות.

מותר לכולנו להיות גאים, שהרי המפלגה המתחרה, הליכוד, לא טרחה אפילו להציג מצע לציבור הישראלי. בשבילם כנראה המאמץ הזה מיותר. לי ולחברי במחנה הציוני זה חיוני וחשוב להציג את הרעיונות ואת תכניות הפעולה שלנו לקראת הבחירות. אני מניח כי קראתם רבות על כך בתקשורת, שכן המצע התקבל באהדה רבה, ובכל מקרה הרי המסמך המלא לרשותך והידיעות בתקשורת: דה מרקרYNETכלכליסטNRG, בתכנית "ישראל בוחרת" ובערב חדש.

מצע המחנה הציוני

מסע הבחירות התרחב והלך לקהלים רבים ובעיקר לסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות, דור העתיד. הערכנו כי הצלחה אצלם היא אינדיקציה מצוינת להלוך הרוחות בקרב צעירים ואולי גם בציבור כולו, והתוצאה עלתה על כל הציפיות.

אני עצמי השתתפי בפאנלים בשנקר, בר אילן, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית תל אביב – יפו ובמכללת כנרת. נהניתי מאד מהמפגשים עם דור העתיד, מהערנות שלהם, מהמעורבות שלהם ומהאכפתיות. זיהיתי אצלם את התקווה למשהו אחר, חדש ומבטיח. ותכלס, מגיע להם.

ארבעה ימים לפני יום הבחירות והסקרים מעודדים, נוצר פער של 3-4 מנדטים בינינו לבין הליכוד, אבל זה בקושי חצי מהדרך. אסור שההפרש הזה ירדים אותנו. נזכור את דבריו של הנשיא לשעבר פרס, כי "סקרים הם כמו בושם, אפשר להריח אותם אבל לא כדאי לשתות.."  אגב, פרס, האיש הנערץ ביותר בישראל, עם הניסיון הפוליטי העשיר ביותר ולוחם השלום, התייצב בסוף השבוע בצורה ברורה מאחורי הרצוג והביע את תמיכתו המלאה.

המשימה של כולנו היא להרחיב את הפער בינינו לבין הליכוד באופן שההכרעה תהיה חד משמעית. אני משוכנע כי הנשיא ריבלין בנסיבות כאלה יטיל את הרכבת הממשלה על הרצוג וגם מפלגות שמהססות בעת הזו להתייצב בגלוי מאחורי הרצוג, ישענו על תוצאות הבחירות כדי להביע בו תמיכה.

חברים וחברות, זה הזמן לעבודה. זמן קצר מאד אבל אפשרי. לשכנע עוד ועוד, בני משפחה, קרובים, חברים, עמיתים לעבודה, שכנים וכל מי שאתם מכירים. זה רק טלפון, זאת רק שיחה ברחוב. אין כמו מגע אישי כדי לשכנע.

לא נסלח לעצמנו אם לא נכריע את הבחירות הללו הכרעה ברורה וחדה. נצא לסוף השבוע הזה בתקווה גדולה ובאמונה.

שלכם, שבת שלום,

נחמן שי

עדיין אין תגובות

ינו' 25 2015

השבוע שהיה כך היה: תודה

חברות וחברים,

קודם כל ולפני הכל, תודה גדולה. תודה ל-12,000 חברי המפלגה שבחרו בי לרשימת העבודה לכנסת. אני מוקיר כל אחת ואחד מכם ומכיר באחריות שהטלתם עליי. אמשיך לייצג את כוללללללללכם בכנסת ה-20.

ועכשיו, יאללה לעבודה. בסוף השבוע הושק הקמפיין החדש של המחנה הציוני, וכבר לא צריך להתנצל על השם. זהו מחנה גדל והולך שצובר תנופה וכוח מיום ליום. הרשימה שנבחרה לכנסת משקפת היטב את החברה הישראלית המגוונת והמורכבת ויש בה כדי להעניק ייצוג לכל אחד ואחת מאיתנו.

מערכת בחירות היא מסע ארוך, קשה ובלתי ידוע. ב-50 הימים הקרובים יקרו דברים שעשויים לסייע לנו או עלולים, חלילה, להפריע לנו. הליכוד ובראשו ביבי נתניהו נמצאים בירידה. המאבק שלהם להישאר בשלטון עלול להוליך אותם למקומות שונים ומשונים ומסוכנים, למשל המתיחות שהתפרצה בגבול הצפון או הביקור המוזמן והמתוזמן של נתניהו בוושינגטון שבועיים, אני חוזר, שבועיים לפני הבחירות. בעניין זה אמרתי כי ציבור אינו טיפש. לאחר שחיבל ביחסי ישראל עם מדינות המערב ובעיקר עם ידידתנו הטובה ארצות הברית, מנסה ראש הממשלה לשכנע את הציבור הישראלי בדיוק ההפך. ב50 יום, שנותרו לבחירות, אזלו לראש הממשלה השפנים. הופעתו העתידית בפני שני בתי המחוקקים בארה"ב נחשבת בשלב זה כתעמולת בחירות. אני מצפה כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית יקבע מסגרת מתאימה לשידור ההופעה, אם בכלל, ואז יעניק זמן תגובה שווה לראשי המחנה הציוני. ביבי צריך לדעת: שברת – שילמת. אגב, בינתיים כבר נמסר כי הן הנשיא והן מזכיר המדינה לא יפגשו את נתניהו… עכשיו כמובן, אנחנו בשלב העלבונות.

ראיונות שהיו לי בנושא ביומן הבוקר של רשת ב' (דקה 1:26:45), ערב חדש ומעריב.

סיסמת הקמפיין היא: אנחנו או הוא. סיסמא שקוראת למאמץ עילאי של בניית כוח גדול מן המרכז, מן השמאל ואפילו מן הימין המתון. רק כוח כזה, שיובילו הרצוג וליבני יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה. תתפלאו באיזה קצב המפלגות האחרות יצטרפו לקואליציה. אבל לפני כן, כאמור, לפנינו עבודה קשה ועל כך עוד נדבר בשבועות הבאים.

ולסיום, בשורה טובה שיצאה בשבוע שעבר מהכנסת – העלאת שכר המינימום ל-5,000 ₪. ההסתדרות, בהנהגתו של אבי ניסנקורן חברה למעסיקים וכפתה על הממשלה את מה שמפלגת העבודה מובילה זמן רב, צמצום פערים בחברה הישראלית. פה אחד הצביעה הכנסת בעד. בנאומי הדגשתי את משמעות של העלאת שכר המינימום לגבי ציבור גדול של אנשים בעלי צרכים מיוחדים וקשישים אשר הטיפול בהם הייקר עכשיו באופן משמעותי. על חלק הממשלה נתנה תשובה ועל חלק, לא. לצפייה בנאומי לחץ על התמונה.

הנה דוגמא קטנה למה שאפשר יהיה לעשות לאחר ה-17 במרץ.

שבוע טוב,

נחמן שי

עדיין אין תגובות

הבא »