'תקשורת'

ינו' 25 2015

השבוע שהיה כך היה: תודה

חברות וחברים,

קודם כל ולפני הכל, תודה גדולה. תודה ל-12,000 חברי המפלגה שבחרו בי לרשימת העבודה לכנסת. אני מוקיר כל אחת ואחד מכם ומכיר באחריות שהטלתם עליי. אמשיך לייצג את כוללללללללכם בכנסת ה-20.

ועכשיו, יאללה לעבודה. בסוף השבוע הושק הקמפיין החדש של המחנה הציוני, וכבר לא צריך להתנצל על השם. זהו מחנה גדל והולך שצובר תנופה וכוח מיום ליום. הרשימה שנבחרה לכנסת משקפת היטב את החברה הישראלית המגוונת והמורכבת ויש בה כדי להעניק ייצוג לכל אחד ואחת מאיתנו.

מערכת בחירות היא מסע ארוך, קשה ובלתי ידוע. ב-50 הימים הקרובים יקרו דברים שעשויים לסייע לנו או עלולים, חלילה, להפריע לנו. הליכוד ובראשו ביבי נתניהו נמצאים בירידה. המאבק שלהם להישאר בשלטון עלול להוליך אותם למקומות שונים ומשונים ומסוכנים, למשל המתיחות שהתפרצה בגבול הצפון או הביקור המוזמן והמתוזמן של נתניהו בוושינגטון שבועיים, אני חוזר, שבועיים לפני הבחירות. בעניין זה אמרתי כי ציבור אינו טיפש. לאחר שחיבל ביחסי ישראל עם מדינות המערב ובעיקר עם ידידתנו הטובה ארצות הברית, מנסה ראש הממשלה לשכנע את הציבור הישראלי בדיוק ההפך. ב50 יום, שנותרו לבחירות, אזלו לראש הממשלה השפנים. הופעתו העתידית בפני שני בתי המחוקקים בארה"ב נחשבת בשלב זה כתעמולת בחירות. אני מצפה כי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית יקבע מסגרת מתאימה לשידור ההופעה, אם בכלל, ואז יעניק זמן תגובה שווה לראשי המחנה הציוני. ביבי צריך לדעת: שברת – שילמת. אגב, בינתיים כבר נמסר כי הן הנשיא והן מזכיר המדינה לא יפגשו את נתניהו… עכשיו כמובן, אנחנו בשלב העלבונות.

ראיונות שהיו לי בנושא ביומן הבוקר של רשת ב' (דקה 1:26:45), ערב חדש ומעריב.

סיסמת הקמפיין היא: אנחנו או הוא. סיסמא שקוראת למאמץ עילאי של בניית כוח גדול מן המרכז, מן השמאל ואפילו מן הימין המתון. רק כוח כזה, שיובילו הרצוג וליבני יקבל את המנדט להרכיב את הממשלה הבאה. תתפלאו באיזה קצב המפלגות האחרות יצטרפו לקואליציה. אבל לפני כן, כאמור, לפנינו עבודה קשה ועל כך עוד נדבר בשבועות הבאים.

ולסיום, בשורה טובה שיצאה בשבוע שעבר מהכנסת – העלאת שכר המינימום ל-5,000 ₪. ההסתדרות, בהנהגתו של אבי ניסנקורן חברה למעסיקים וכפתה על הממשלה את מה שמפלגת העבודה מובילה זמן רב, צמצום פערים בחברה הישראלית. פה אחד הצביעה הכנסת בעד. בנאומי הדגשתי את משמעות של העלאת שכר המינימום לגבי ציבור גדול של אנשים בעלי צרכים מיוחדים וקשישים אשר הטיפול בהם הייקר עכשיו באופן משמעותי. על חלק הממשלה נתנה תשובה ועל חלק, לא. לצפייה בנאומי לחץ על התמונה.

הנה דוגמא קטנה למה שאפשר יהיה לעשות לאחר ה-17 במרץ.

שבוע טוב,

נחמן שי

עדיין אין תגובות

ינו' 23 2015

ח״כ נחמן שי, חבר ועדת חו״ב: להחזיר את השגריר דרמר ארצה.

ח״כ שי קורא להחזרתו של השגריר דרמר מוושינגטון לאחר שהתברר כי הטעה את מזכיר המדינה קרי ולא דיווח לו על ביקור נתניהו בוושינגטון. ״דרמר שרף את הקשרים בינו לבין המימשל האמריקאי, אין לו מה לעשות שם״.
עוד הוסיף שי: ״ראש הממשלה מתפרץ לוושינגטון כמו פיל בחנות חרסינה. הוא משחית את יחסי ישראל ארה״ב לצורכי מערכת הבחירות הקרובה.
הוא נוהג בחוסר אחריות ומתוך התעלמות באינטרסים המדיניים והביטחוניים של ישראל. הוא נוהג כאילו אין מחר. אובמה וקרי כבר מפנים לנתניהו כתף קרה ומסרבים לפגשו. מחליפו של  נתניהו יצטרך לשקם את היחסים מן היסוד .
ראוי שועדת החוץ והבטחון תתכנס בדחיפות כדי לדון בשבר החדש ביחסי ישראל ארה״ב.״

עדיין אין תגובות

ינו' 09 2015

ועכשיו, ממני אלייך

חברות וחברים,

עכשיו יורד גשם בצפון ואני נוסע מרעננה ליגור. התנצלתי בפני החברים שהתכנסו בקיבוץ שדות ים כי עדיין לא נמצאה טכנולוגיה שמאפשרת להיות ולדבר בשני מקומות בעת ובעונה אחת. אין דבר, ניפגש בקרוב, יהיו הזדמנויות. בהמשך באים מפגשים בכפרים הערבים והדרוזים, כנהוג בסופי השבוע.

הפריימריז בעבודה מגיעים לסיומם, זה היה מסע ארוך ומרגש בישראל 2015. מפגשים עם מאות ואולי יותר חברי וחברות המפלגה שגדשו אולמות, חדרים, פאבים ואני לא יודע מה עוד.. כדי להשתתף בתהליך המרתק של בחירת נציגות למפלגת העבודה בכנסת הבאה.

הנה קומץ תמונות נבחרות מהמסע

kolag1

kolag2

הפריימריז בעבודה מגיעים לסיומם, זה היה מסע ארוך ומרגש בישראל 2015. מפגשים עם מאות ואולי יותר חברי וחברות המפלגה שגדשו אולמות, חדרים, פאבים ואני לא יודע מה עוד.. כדי להשתתף בתהליך המרתק של בחירת נציגות למפלגת העבודה בכנסת הבאה.

הנסיבות הפוליטיות מגבירות את העניין. כבר ברור שהעבודה והתנועה, המחנה הציוני, חוצות ביחד את קו 20 המנדטים. השאלה היא, כיצד להמשיך ולדחוף קדימה כדי להגיע לעמדת הבכורה ולהרכיב את הממשלה הבאה. בעיני האנשים אני רואה את הציפייה לשינוי. עייפנו, הם אומרים, מהממשלה הזו, מהדרך הזו ומהאיש הזה. אנחנו רוצים לשנות את ישראל, להחזיר אותה לנתיב הנכון ואנחנו מחפשים את האנשים שיביאו אותנו לשם.

אני רוצה להיות אחד מהם.

באתי למסע הזה עם עשייתי הפרלמנטרית בכנסת ה-18 והכנסת ה-19 ופרשתי אותה בפני חברינו וחברותינו. אבל אין בכך די. מה שהיה היה ועכשיו שואלים אותי, מה יהיה? אני מקווה שאוכל להמשיך ולהציע עשייה במגוון נושאים החל בשוטפים, למשל שערוריית בנק לאומי, בג"צ מלחמת צוק איתן, מצוקת התקשורת בישראל, הביטוח הסיעודי הקבוצתי, לצד עיסוק בנושאי עומק כמו זכויותיהם של הגימלאים, מעמדם של המיעוטים, שמירה על ערכי הדמוקרטיה, מעמדה של ישראל בעולם ובקהילה הבינלאומית ומעל לכל עתידה של ישראל כמדינה יהודית, דמוקרטית ושוחרת שלום.

סיכום פעילות פרלמנטרית, במה אני מאמין. מקצת התקשורת מהשבוע: תכנית הבוקר של רשת, ערב חדש, פוליטיקה, יומן הבוקר של קול ישראל, ynet.

לחצו על התמונה לצפייה בסרטון המסכם (חלק) מפעילותי בכנסת.

kolhhavoda

השנים הבאות תהינה מכריעות. נצטרך לעצב מחדש את עתידנו המשותף כחברה וכמדינה. אני מבקש להיות שם. ברגע הזה אני זקוק לכל אחד ואחת מכן כדי לתת לי הכוח לעמוד בשורה הראשונה.

תודה רבה, מעריך מאד.

נחמן שי 54

עדיין אין תגובות

דצמ' 25 2014

החלום קרוב מתמיד

חברות וחברים,

החלום נראה יותר קרוב מתמיד. כל הסקרים שנערכו מאז האיחוד בין העבודה לתנועה מעידים כי המחנה המשותף, המחנה הציוני, יצבור למעלה מ-20 מנדטים, המפלגה הגדולה בכנסת ה-20. נזכור כי זאת רק ראשית הדרך ובהתלהבות שבה נשטוף בבוא הזמן את רחובות ערי ישראל, אפשר יהיה גם להעפיל לפסגות גבוהות יותר.

אבל בינתיים עומדת לפנינו משימת ביניים, חשובה גם היא, בחירת הרשימה לכנסת. עלינו לבחור רשימה איכותית ומגוונת של נשים וגברים צעירים ומבוגרים, מרכז ופריפריה, יהודים ולא יהודים, אשר ישקפו את  שבציבור הישראלי ויוכלו לייצגו כהלכה.

אני מבקש את תמיכתכם כדי להימנות על הנבחרת המעולה הזאת.

בשש השנים האחרונות, בכנסת ה-18 וה-19 פעלתי בנושאים רבים, חלקם חברתיים וכלכליים וחלקם מדיניים וביטחוניים. במפלגה שמניפה את שני הדגלים הללו, אנחנו צריכים להפגין בכנסת מעורבות בהתאם.

הנה סיפור מהשבוע הזה: בבנק לאומי התרחשה שערורייה גדולה. הנהלת הבנק והדירקטוריון שלו סיבכו את כולנו בהפרה מסיבית של החוק האמריקאי שעלתה עד לרגע זה 400 מיליון דולר. מהרגע הראשון ניהלתי בעצמי וביחד עם תנועת אומ"ץ ואנשים טובים אחרים מאבק כדי שבעלי התפקיד בבנק לאומי יישאו באחריות, כולל כספית, למחדליהם. מי שרצו ליהנות ונהנו מההצלחות של הבנק, יתכבדו וישלמו גם על כישלונותיו. עד כה הבנק התחמק. הנושא יגיע בקרוב גם לבג"צ. לא ניתן לאשמים לחמוק, מפני שיש בכך גם שיעור מאלף לבכירים אחרים במשק, שדואגים להבטיח את עצמם בכל דרך שהיא ולהטיל עלינו את מחיר כישלונותיהם.

גם המדינה נכשלה בפיקוח על הבנק והממונים מטעמנו, הציבור, על המיגזר הזה חייבים להסביר כיצד כשלו במשימתם. זוהי דוגמא לנושא אחד מרבים שטיפלתי בתחומי הכלכלה והחברה. דה מרקר, גלובס.

בשנתיים האחרונות כראש שדולת הגימלאים, סיעתי לשיפור מעמדם הציבורי ולהגנה על זכויותיהם. האזרחים והאזרחיות הוותיקים בישראל ראויים להכרה ולהוקרה. הממשלה מתעלמת מהם באטימות מעוררת חלחלה. וכך גם קבוצות אחרות במשק הישראלי: העובדים השכירים, עובדי הקבלן, זוגות צעירים, הקהילה הגאה, הסטודנטים וחיילי המילואים.

זה מזכיר לי כי השבוע התרחשה עוד תקרית קשה בגבול הרצועה. כשהסתיימה המלחמה (ואני דרשתי בבג"צ כי היא תוגדר כמלחמה וכי יפצו את כל ניפגעיה) אמרתי כי מלחמה שמסתיימת ללא הסדר, תוביל לעימות נוסף. אנחנו בדרך לשם. למרות שסיעת העבודה גיבתה את הממשלה בזמן צוק איתן, הרי ראש הממשלה וחבריה לא השכילו למצות אותו עד תומו באופן שיבטיח שקט לדרום. עוד בלון שהתפוצץ ושמחזיר אותי לנאום הבלונים שלי במליאת הכנסת. לשמיעת הנאום לחצו על הבלונים.

baloonoffice

המרוץ בעיצומו. לאורך הימים והלילות שחולפים במהירות אני מקיים פגישות עם חברים וחברות בכל אתר ואתר ומבקש את תמיכתם. במטה שלי תלינו את מפת הארץ והיא הולכת ומתמלאת בדגלים קטנים, כל דגל מסמן ישוב אחר.

50,000 חברי העבודה פזורים ממטולה בצפון ועד אילת בדרום ולכולם אני רוצה להגיע. הפריימריז אכן מרוץ מתיש אבל עדיין איני מוצא שיטה דמוקרטית יותר לבחירת מועמדים בכנסת. ככל שיותר מפלגות מתחמקות מהדרך הזאת, ומספרם עולה, היא נראית לי טובה יותר.

haifa

katerpiler

karmiel

אני זקוק לעזרתכם ב18 הימים שנותרו עד לקו המטרה.

בעיקר חשובים לי מתנדבים שיסייעו בעבודת המטה וביום הבחירות.

להתנדבות לחצ\י כאן

לסיכום פעילותי הפרלמנטרית לחצ\י כאן

ולבסוף בקשה קטנה, תאמינו, תאמינו כי אפשר לעשות את השינוי הגדול. לפרקים, חלומות מתגשמים, הנה אחד מהם.

שבת שלום.

שלכם,

נחמן שי


ליצירת קשר עם המטה 03-7946700 מתן אלקלעי 050-6211837 נעה עמיר 050-6208015

עדיין אין תגובות

הבא »